Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi ve Mizzou Academy iş birliğiyle
hem Türkiye, hem Amerika Birleşik Devletleri'nde çift diploma imkânı sunuyoruz.

Online öğretim bütün dünyada hızla yayılıyor ve dünya küçülüyor. Okulumuz "Dünya İnsanı Yetiştirmek" vizyonuyla 25 yıldır öğrencilerine uluslararası projelerle destek verirken onlara 21. yüzyıl becerilerini de kazandırmak üzere öğrenim programlarını hazırlıyor. Artık bir ayağınız yurt dışında.

Bu kapsamda, University of Missouri iş ortaklığıyla uygulamaya başladığımız programla, Türkiye’nin neresinde olursanız olun lisenize devam ederken, ABD Lise Diploması alabilirsiniz. Yüz yüze ve online olarak tasarlanan ders programımızda Altın Eğitim ve Mizzou Academy danışman ve öğretmenleri başarınızı yükseltmek için sürekli yanınızda olacaklar.

TÜM DÜNYADA
GEÇERLİ LİSE DİPLOMASI

MISSOURI TIGERS ÜYESİ OLMAYA HAZIR MISIN ?

MISSOURI TIGERS ÜYESİ
OLMAYA HAZIR MISIN ?

MIZZOU ACADEMY

Mizzou Academy bir Missouri Üniversitesi kuruluşudur. (CEEB School Code 260-734 Online AP Course Provider Code 041)

Mizzou Academy şu anda dünya çapında 7.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Lise öğrencileri için geliştirilen programlarla sizlere olağanüstü çözümler sunuyoruz.

Mizzou Academy’nin vermekte olduğu tüm dersler, National Center for Academic Accreditation and Evaluation (NCAAA) onaylıdır.

Mizzou Academy Akreditasyonları :
  • • Cognia (formerly AdvancEd)
  • • National Honor Society
  • • National Collegiate Athletic Association
  • • College Board Approved AP Courses
230’DAN FAZLA DERSE 7/24 ONLINE ERİŞİM İMKANI

230’DAN FAZLA DERSE
7/24 ONLINE ERİŞİM İMKANI

230’DAN FAZLA DERSE 7/24 ONLINE ERİŞİM İMKANI

ÖĞRENİM HAYATINIZA YURTDIŞINDA DEVAM ETMEK İSTER MİSİNİZ ?

Eğitim programımız sonunda alacağınız tüm dünyada geçerli olan diplomanızla, University of Missouri'ye ön başvurunuz tamamlanmış olacağı gibi Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde ki üniversitelere başvuru yapabileceksiniz. Akademik başarınız alacağınız burslara da yardımcı olacaktır. Altın Eğitim ve Mizzou Academy'den alacağınız referans mektupları, üniversite başvurularınızda sizi bir adım öne geçicerek.
En önemlisi ise bitirmiş olduğunuz uluslararası program sayesinde bir çok üniversite başvurunuzda SAT, TOEFL, IELTS vb. sınavlara gerek kalmadan üniversite başvurularını yapabileceksiniz.

MU Lisesi mezunları, University of Missouri'ye ön kabul almakta, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en prestijli üniversitelere kabul edilmektedirler.

Princeton, MIT, Dartmouth, Cornell Üniversitesi, Rice Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi, Wakeforest Üniversitesi, Michigan Üniversitesi bunlardan sadece bir kısmı. Uluslararası geçerli olan diplomanızla Amerika ile birlikte Kanada, İngiltere, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın her köşesindeki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

MIZZOU ACADEMY SANAL OKUL
KÜTÜPHANESİNE ERİŞİM

Mizzou Academy 260.000 fazla eğitim kaynağına ve Encyclopedia
Britannica Online’a ücretsiz erişim imkanı sunmaktadır.

ÇİFT DİPLOMA NEDİR ?

Öğrencilerimizin Anadolu Lisesi müfradatıyla birlikte ABD müfredatında bulunan dersleri de ek olarak alarak hem Türkiye, hem dünya çapında geçerli tam bir ABD Lise Diploması almaları sağlanır.
Dersler, koordinatör öğretmenlerimiz ve Mizzou Academy rehberliğinde 9,10 ve 11. sınıflarda tamamlanarak diploma almaya hak kazanılır. Öğrencilerimizin Anadolu Lisemizde aldıkları ana branş dersler ve notları Amerikan sisteminde kredi olarak sayılmaktadır. Ders notu sistemi tabloda gösterilmiştir

GRADE / NOT% BAŞARIALINAN PUAN
A90 - 1004
B80 - 893
C70 - 792
D60 - 691
F< 600

Mizzou öğrencilerinin son beş yıllık not ortalamaları:

A %37
B %43
C %14
D %3
F %3

ABD LİSE DİPLOMASI NASIL ALINIR?

A.B.D. LİSE DİPLOMASI NASIL ALINIR?

Öğrencilerimiz Türk müfredatına ek olarak Mizzou Academy'den online olarak en az 10 ders (5 kredi) alırlar.

Bu dersler:
* Composition & Literature 9A/B - 10A/B - 2 kredi
* US History A/B - 1 kredi
* US Government - 0,5 kredi
* Elective Courses - 1,5 kredi

Dil bölümü öğrencileri için Mathematics - 2 kredi
Eşit Ağırlık bölümü öğrencileri için English Language Arts (ELA) - 1 kredi ve Seçmeli College Prep & Personal Development- 1 kredi
Sayısal bölüm öğrencileri için English Language Arts (ELA) - 1 kredi ve Seçmeli College Prep & Personal Development - 1 kredi (1 kredilik ders yaklaşık 26 hafta sürmektedir.

Mizzou Academy ile okulumuz eğitmenleri, üniversite hedefine göre uygun ders ve programları seçmekte öğrencilerimize destek olur. Üniversite şansını
arttırmak amacıyla, arzu edildiği takdirde ders sayısı arttırılarak kredi yükseltilebilir.
Öğrencinin bu dersleri alabilmesi için en az B2 seviyesinde İngilizce okur yazar olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)