Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi ve Mizzou Academy iş birliğiyle
hem Türkiye, hem Amerika Birleşik Devletleri'nde çift diploma imkânı sunuyoruz.

Online öğretim bütün dünyada hızla yayılıyor ve dünya küçülüyor. Okulumuz "Dünya İnsanı Yetiştirmek" vizyonuyla 26 yıldır öğrencilerine uluslararası projelerle destek verirken onlara 21. yüzyıl becerilerini de kazandırmak üzere öğrenim programlarını hazırlıyor. Artık bir ayağınız yurt dışında.

Bu kapsamda, University of Missouri iş ortaklığıyla uygulamaya başladığımız programla, Türkiye’nin neresinde olursanız olun lisenize devam ederken, ABD Lise Diploması alabilirsiniz. Yüz yüze ve çevrimiçi olarak tasarlanan ders programımızda Altın Eğitim ve Mizzou Academy danışman ve öğretmenleri başarınızı yükseltmek için sürekli yanınızda olacaklar.

TÜM DÜNYADA
GEÇERLİ LİSE DİPLOMASI

MISSOURI TIGERS ÜYESİ OLMAYA HAZIR MISIN ?

MISSOURI TIGERS ÜYESİ
OLMAYA HAZIR MISIN ?

MIZZOU ACADEMY

Mizzou Academy bir Missouri Üniversitesi kuruluşudur. (CEEB School Code 260-734 Online AP Course Provider Code 041)

Mizzou Academy şu anda dünya çapında 8.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Lise öğrencileri için geliştirilen programlarla sizlere olağanüstü çözümler sunuyoruz.

Mizzou Academy’nin vermekte olduğu tüm dersler, National Center for Academic Accreditation and Evaluation (NCAAA) onaylıdır.

Mizzou Academy Akreditasyonları :
 • • Cognia (formerly AdvancEd)
 • • National Honor Society
 • • National Collegiate Athletic Association
 • • College Board Approved AP Courses
230’DAN FAZLA DERSE 7/24 ONLINE ERİŞİM İMKANI

230’DAN FAZLA DERSE
7/24 ÇEVRİMİÇİ ERİŞİM İMKANI

230’DAN FAZLA DERSE 7/24 ONLINE ERİŞİM İMKANI

ÖĞRENİM HAYATINIZA YURTDIŞINDA DEVAM ETMEK İSTER MİSİNİZ ?

Eğitim programımız sonunda alacağınız tüm dünyada geçerli olan Mizzou Academy lise diplomanızla, University of Missouri'ye ön başvurunuz tamamlanmış olacağı gibi Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde ki üniversitelere başvuru yapabileceksiniz. Akademik başarınız alacağınız burslara da yardımcı olacaktır. Altın Eğitim ve Mizzou Academy'den alacağınız referans mektupları, üniversite başvurularınızda sizi bir adım öne geçicerek.
En önemlisi ise bitirmiş olduğunuz uluslararası program sayesinde bir çok üniversite başvurunuzda SAT, TOEFL, IELTS vb. sınavlara gerek kalmadan üniversite başvurularını yapabileceksiniz.

MU Lisesi mezunları, University of Missouri'ye ön kabul almakta, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en prestijli üniversitelere kabul edilmektedirler.

Princeton, MIT, Dartmouth, Cornell Üniversitesi, Rice Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi, Wakeforest Üniversitesi, Michigan Üniversitesi bunlardan sadece bir kısmı. Uluslararası geçerli olan diplomanızla Amerika ile birlikte Kanada, İngiltere, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın her köşesindeki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

MIZZOU ACADEMY SANAL OKUL
KÜTÜPHANESİNE ERİŞİM

Mizzou Academy 260.000'den fazla eğitim kaynağına ücretsiz erişim imkanı sunmaktadır.

ÇİFT DİPLOMA NEDİR ?

Öğrencilerimizin Anadolu Lisesi müfradatıyla birlikte ABD müfredatında bulunan dersleri de ek olarak alarak hem Türkiye, hem dünya çapında geçerli tam bir ABD Lise Diploması almaları sağlanır.
Dersler, koordinatör öğretmenlerimiz ve Mizzou Academy rehberliğinde 9,10 ve 11. sınıflarda tamamlanarak diploma almaya hak kazanılır. Öğrencilerimizin Anadolu Lisemizde aldıkları ana branş dersler ve notları Amerikan sisteminde kredi olarak sayılmaktadır. Ders notu sistemi tabloda gösterilmiştir

GRADE / NOT% BAŞARIALINAN PUAN
A90 - 1004
B80 - 893
C70 - 792
D60 - 691
F< 600

Mizzou öğrencilerinin son beş yıllık not ortalamaları:

A %37
B %43
C %14
D %3
F %3

ABD LİSE DİPLOMASI NASIL ALINIR?

A.B.D. LİSE DİPLOMASI NASIL ALINIR?

Öğrencilerimiz Türk müfredatına ek olarak Mizzou Academy'den online olarak en az 10 ders (5 kredi) alırlar.

Bu dersler:
* Composition & Literature 9A/B - 10A/B - 2 kredi
* US History A/B - 1 kredi
* US Government - 0,5 kredi
* Elective Courses - 1,5 kredi

Dil bölümü öğrencileri için Mathematics - 2 kredi
Eşit Ağırlık bölümü öğrencileri için English Language Arts (ELA) - 1 kredi ve Seçmeli College Prep & Personal Development- 1 kredi
Sayısal bölüm öğrencileri için English Language Arts (ELA) - 1 kredi ve Seçmeli College Prep & Personal Development - 1 kredi (1 kredilik ders yaklaşık 26 hafta sürmektedir.

Mizzou Academy ile okulumuz eğitmenleri, üniversite hedefine göre uygun ders ve programları seçmekte öğrencilerimize destek olur. Üniversite şansını
arttırmak amacıyla, arzu edildiği takdirde ders sayısı arttırılarak kredi yükseltilebilir.
Öğrencinin bu dersleri alabilmesi için en az B2 seviyesinde İngilizce okur yazar olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

 • MU lisesi, Missouri Üniversitesi'nin resmi lisesidir ve Mizzou Akademi eğitim fakültesi bünyesinde hizmet vermektedir. Mizzou Akademi ve M.U. lisesi güçlerini çok daha nitelikli bir eğitim vermek için birleştirmiştir. Öğrenciler ortaokul ve lise derslerini ihtiyaçlarına göre tek tek alabilecekleri gibi tam zamanlı olarak lise diploması için de başvurabilirler.
 • Mizzou Akademi, K-12 eğitim ve öğretim sağlayıcıları arasında benzersizdir. Amerika Birleşik Devletlerin'de bir eğitim fakültesi tarafından bilimsel araştırmalarla desteklenen tek akademidir ve bu konuda ülkenin amiral gemisi görevini görmektedir. Mizzou Akademi ülkedeki en iyi eğitim fakültelerinden birisinin bir parçası olarak hizmet vermektedir.
 • MU aracılığıyla, Mizzou Akademi akredite edilmiş iki çevrimiçi diploma vermektedir. Bunlar Standart Diploma ve College Prep Path Diplomadır.
 • Standart diploma ile öğrenciler belirli sayıda kredi ile minimum not ortalamasını yakalamak zorundadır. College Prep Path Diploma da ise öğrencilerden eyaletler tarafından zorunlu tutulan dersleri alarak belirli bir not ortalamasını istenir.
  Standart diploma ve üniversite hazırlık diploması, akademik hazırlık düzeyi ve ders çalışma gereksinimleri açısından farklı olan iki farklı lise diplomasıdır. Bu diplomaların spesifik gereksinimleri, eğitim sistemi veya kuruma bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak aşağıdaki farklılıklar bulunmaktadır:
  Standart Diploma: Standart diploma genellikle lise mezuniyeti için minimum gereksinimleri temsil eder. İngilizce, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler ve beden eğitimi gibi temel akademik konuların tamamlanmasını içerir. Standart diploma ayrıca, okul veya bölgeye göre değişebilen belirli sayıda seçmeli dersin tamamlanmasını gerektirebilir. Bu diploma genellikle temel bir eğitim sağlamayı ve öğrencileri giriş seviyesi istihdam veya mesleki eğitim için hazırlamayı amaçlar.
  Üniversite Hazırlık Diploması: Üniversite hazırlık diploması, adından da anlaşılacağı gibi, öğrencileri özellikle üniversite veya yüksekokula hazırlamak amacıyla tasarlanmıştır. Genellikle standart diplomaya göre daha yoğun bir müfredat içerir ve standart diplomanın ötesinde ek akademik gereksinimler içerir. Bu gereksinimler, matematik, fen bilimleri, yabancı diller ve beşeri bilimler gibi konularda ileri düzey dersleri içerebilir. Üniversite hazırlık diploması, genellikle üniversiteye hazırlık, eleştirel düşünme becerileri ve akademik başarıya daha fazla vurgu yapar. Özellikle rekabetçi üniversitelerde veya kolejlerde eğitim almaya yönelik olan öğrenciler, üniversite hazırlık diplomasını tercih ederek üniversite başvurularını güçlendirebilirler.
 • AP Programı öğrencilere, lisedeyken üniversite seviyesindeki dersleri alma ve bu derslerden üniversitede muaf olma imkanı sağlar. Özellikle öğrencilerin yurtdışı üniversite başvurularında kabul aşamasında, bir öğrencinin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Mizzou Academy çok geniş bir AP ders kataloğuyla size bu konuda destek olmaktadır. .
 • Mizzou Academy mezunları tüm Birleşik Devletlerde ve deniz aşırı ülkelerde üniversitelere kabul edilmişlerdir. Daha fazla bilgi ve üniversite yerleşme sonuçları için “Results that Matter” sayfasını ziyaret edebilirsiniz
 • Evet diplomamız tüm dünyada geçerlidir. Örneğin:

  American University of Paris (Fransa)
  Auckland University (Yeni Zelanda)
  Cambridge University (Britanya)
  Carleton University (Kanada)
  Franklin College (İsviçre)
  McGill University (Kanada)
  Parsons Paris School of Design (Fransa)
  St. Louis University (İspanya)
  University of Essex (Britanya)
  University of Sussex (Britanya)
  University of Bristol (Britanya)
  Warwick University (Britanya)
  Diğer sonuçlar için “Results that Matter” sayfasını inceleyebilirsiniz.
 • Öğrencinizin akademik uygunluğu ve programla ilgili bilgi almak için kurumumuzdan randevu alabilirsiniz.