9 GSL Tatil Önerileri

19 Ocak - 5 Şubat 2018 KIŞ DÖNEMİ

Sevgili Öğrenciler;

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılının 1.Dönemini bugün tamamladık. Hepimiz için yoğun, bazılarınız için başarılı, bazılarınız içinse daha az başarılı geçti. Başarıya sistemli ve kaliteli çalışmanın sonunda ulaşılır. Bu nedenle 2 haftalık yarıyıl tatilini iyi değerlendirirseniz hem dinlenir hem de öğrendiklerinizi unutmazsınız. 2. dönemi daha başarılı geçirme olanağı bulursunuz.
Bunun için aşağıdaki tatil önerilerini lütfen dikkatle okuyup uygulamaya çalışınız.

* Yarıyıl tatilinde öncelikle iyi bir şekilde dinlenin.
* Öğretmenlerinizin size önerdiği çalışmaları yapın.
* Kendinize günlük program hazırlayın.
* Doğada geziler düzenleyin.
* Beslenmenize özen gösterin, spor yapın.
* Sinemaya, tiyatroya, görmek istediğiniz müzelere gidin. Gezip gördüğünüz yerler, yaşadığınız olaylarla ilgili ilginç gözlem ve düşüncelerinizi düzgün bir Türkçe ile kaleme alın.
* Her gün mutlaka kitap, dergi, gazete okuyun. Size ilginç gelen haber ve makaleleri kesip dosyalayın. Kendi işlerinizi kendiniz görün ve becerilerinizi arttırın.
* Ailenizle paylaşımlarınızı arttırın.
* Öğretmenlerinizin size önerdiği Türkçe ve İngilizce kitapları okuyun. İngilizce yayın yapan TV kanallarını ve bu dilde filmleri izleyin.
* İşlenen konuların tekrarını yapın.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyoruz.

Sevgiler.
ÖZEL ALTIN EĞİTİM OKULLARI

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna eserini okuyup tahlil etmenizi, şiir defterinize en beğendiğiniz beş şiiri yazmanızı, en az 10 ikilikten oluşan manzum bir hikaye yazmanızı, günce tutmanızı, dergi ve gazete okumanızı, en beğendiğiniz üç fıkrayı ezberlemenizi, hikaye, şiir, isim, sıfat, masal-fabl sorularının hepsini kitaplarınızdan çözmenizi öneririm.

Bizim için önemli olduğunuzu unutmayınız.

 

MATEMATİK

Sevgili öğrencilerim,

Uzun süren bir eğitim öğretim yılının yarısını geride bırakırken dört gözle beklediğiniz zamanlardan biri olan yarıyıl tatiline girmek üzereyiz.
Böyle bir tatilde tabi ki bir yandan dinlenecek bir yandan da zamanınızı iyi değerlendireceksiniz.

Peki neler yapmalıyız? Öncelikle ilk dönem okulda gördüğümüz konulardan eksiklerinizi belirleyip o konulara sizi fazla sıkmayacak kadar az, fakat size faydası dokunacak kadar çok yoğunlaşabilirsiniz.
Matematik, çözünce keyif alınan derstir. Bunun için tekrarlarınızın yanında soru çözerek bilgilerinizi hep taze ve canlı tutmalısınız.

Hepinize mutlu,huzurlu güzel bir tayil diliyorum.🙂

 

FİZİK

Sevgili öğrencilerim,

Birlikte güzel bir dönem geçirdik. Fizik dersine göstermiş olduğunuz ilginiz için hepinize teşekkür ederim. Bu ara yıl tatilinde geçtiğimiz dönem gördüğünüz Fiziğin Doğası, Madde ve Hareket-Kuvvet konularının genel tekrarını yapmanızı öneriyorum; çünkü bu seneki konular İleri Fizik dersinin temelini oluşturuyor. Ayrıca Stephen Hawking'in "Zamanın Kısa Tarihi" adlı kitabı sizi bu tatilde de fizik büyüsünün içinde tutacaktır.

Hepinizin iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

KİMYA

Sevgili gençler yine bir dönemi bitirmenin mutluluğu içerisindesiniz.

Yorucu ancak bilgi ile dolu,verimli çalışma ve bu çalışmalarınızın karşılığını aldığınız güzel bir dönem olduğunu düşünüyorum.Dinlenmek, eğlenmek tabi ki hakkınız ancak kullanılmayan bilgi nankördür çabuk unutulur. Bunun için günlük saatler belirleyin ve ders tekrarı mutlaka yapın, küçük özetler, posterler hazırlayın. Göreceksiniz bu size çok şey kazandıracak. Bilgilerinizi her zaman taze tutun,çok kitap okuyun, çok araştırın.

Sizleri çok seviyorum. İyi tatiller.

 

BİYOLOJİ

Canım öğrencilerim,

Yoğun bir dönemi bitirdiniz ve tatili hak ettiniz. Öğrendiklerinizi tatilde pekiştirmek gerekiyor. Bu amaçla yediğiniz yemeklerin hangi organik bileşiğe ait olduğunu düşünün.

Hepinizi çok seviyorum. İyi tatiller.

 

COĞRAFYA

Değerli öğrencilerim,

Başarılı, verimli bir o kadar da yorucu bir dönemin daha sonuna geldik. Zaman o kadar hızlı geçiyor ki farkına bile varamıyoruz. 9 sınıf konularımız TYT sınavının temelini oluşturuyor o yüzden öğrendiklerimizi unutmamak ve kalıcı kılmak için aşağıda verdiğim önerileri değerlendirmenizi tavsiye ederim:

1) 1.dönem işlediğimiz konuları tekrar edip test kitabınızdan gerekli yerleri çözünüz.
2)Dünyanın oluşumu ile ilgili bir belgesel izleyebilirsiniz.
3)Devlet Metoroloji istasyonunu ziyaret edebilirsiniz.

Hepinize iyi tatiller ☺

 

İNGİLİZCE

Sevgili Öğrencilerim,

İşlemiş olduğumuz ünite konularını ve çalışma kitabındaki alıştırmaları tekrar ediniz. Seviyenize uygun ve ilginizi çeken konularla ilgili kitaplar okuyabilirsiniz. Dinleme ve anlama becerinizi geliştirmeniz için İngilizce altyazılı filmler izleyebilir, diziler takip edebilirsiniz.

Hepinize iyi tatiller dilerim.

 

DESEN

Sevgili gençler,

Dinlenin, sergiler gezin, fotopraf çekin, desen çizmeye çalışın. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

GÖRSEL SANATLAR

Sanatla ilgili aktivitelere katılmanızı istiyorum. Bol bol çizimler yapmanız gerekli. Farklı tekniklerde resimler üretmelisiniz. Damga vurmuş sanatçıların eserlerini araştırarak, tablolarını incelemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Sağlıklı, huzurlu bir tatil diliyorum.

 

MÜZİK

Sevgili Öğrenciler,

Bu yarıyıl tatilinde bol bol klasik müzik dinlemenizi, vakit bulursanız sanatsal etkinliklere katılmanızı ve dönem içinde tekrar ettiğimiz etüt ve gam çalışmalarını tekrar etmenizi rica ediyorum.

İyi Tatiller.

Başak Burcu TANER

 

Sevgili öğrenciler,

Müziğin hayatımızdaki önemini hepimiz çok iyi biliyoruz.Müzik, içinde bulunduğumuz ruh halinin değişmesini sağlar. Müzik sakinleştirir,eğlendirir,sessiz sakin otururken bizi biranda dansa kaldırabilir. Canım öğrencilerim hiç bir zaman müzikten kopmayın. Ne güzel bu dönem eğlendik, şarkılar söyledik, çaldık, dinledik ve bir dönemin sonuna geldik. Tatilde mutlaka günde en az iki saat enstruman ve piyano çalışmalarınızı yapınız.
Solfej ve bona çalışmayı ihmal etmeyiniz. Zamanınızı etkili ve planlı kullanınız. Ailenizle gidebiliyorsanız Devlet opera ve balesi, CSO konserleri ve Ankara müzikallerine gitmeye çalışın.

Sevgiyle ve müzikle kalın.

Çağla CAN

 

BATI MÜZİĞİ TEORİ UYGULAMASI: Sevgili öğrenciler, dönemin başından itibaren öğrenilen konuları (özellikle aralık bilgisi ve majör-minör tonalitelerini) bol bol tekrar etmenizi önerir iyi tatiller dilerim.

GİTAR: çalışmaları mutlak suretle her gün teknik çalışmalara önem vererek tekrar etmenizi öneriyorum. İyi tatiller.

Murat ÖZTÜRK

 

Çalıştığımız eser, gam, etüt ve egzersizlerin her gün tekrarlanmasını, enstrümanımız ile ilgili her gün müzik dinlemenizi ve video izlemenizi rica ediyorum. Bu çalışmaların size büyük faydası olacaktır. İyi tatiller.

Mekan DİNÇER

 

BEDEN EĞİTİMİ

Sevgili Öğrenciler,

İyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Tatil boyunca fırsatınız olursa ya da yaratırsanız hergün 200 defa ip atlamanızı istiyorum. Sonrasında streching (açma_germe) çalışmaları yapmalısınız.
Daha sonra da 20 mekik ve 20 şınavla çalışmanızı bitirebilirsiniz.

Diğer boş zamanlarınızda güzel spor karşılaşmaları varsa TV de izleyebilirsiniz.
Yine fırsat bulursanız dışarıda parklar da bahçede zaman geçirebilirsiniz.

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Buradasınız: Home GSL Tatil Önerileri 9 GSL Tatil Önerileri