9 GSL Tatil Önerileri

8 Haziran - 17 Eylül 2018 YAZ DÖNEMİ

 

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

Çağdaş bir dünya insanı olacak Altın Çocuklarımız! Türkçe bir bilgiden çok beceri dersidir. Tatilde spor yapınız, dinleniniz, vakit bulamadığınız sosyal aktivitelerini yapınız.

Şu öneriler esenliğiniz içindir: Robinson Crusoe Daniel Defoe; Handan-Halide Edip Adıvar kitaplarını size verilen formata göre inceleyiniz. Eserden bir iki sayfa alıp bu yılki dil bilgisi bilgilerinizi arayınız (İsim, sıfat, zamir, zarf, edat , fiiler).
Şiir defteri tutup günce, hikaye, blok çalışmaları yapınız. Sizleri önemsiyor ve altın yüreklerimizi çok seviyoruz.

Esenlikler.

 

MATEMATİK

Sevgili öğrencilerim,

Uzun bir eğitim ve öğretim serüveninin ardından yavaş yavaş tatil heyecanını yaşıyoruz. Bu yaz tatilini verimli geçirmenizi sağlayacak altın tavsileri şöyle sıralayabilirim:

Öncelikle öğrendiklerimizi unutmamak için tekrar ederek pekiştirmeliyiz. İşlenen konularda eksiği olanların tatilde öncelikle bu eksiklerini tamamlamaları gerekmektedir. Keza eksik kalan konular ilerlemeye engel olabilir. Eksiği olmayan öğrenciler ise yeni konularla tanışarak önceden kendini hazırlayabilir. Son olarak en az bir deneme sınavı temin ederek kendinizi test edin. Böylelikle eksiklerinizi belirleyerek bu konulara yoğunlaşabilirsiniz.

Muhteşem bir tatil için her şey sizlerle olsun. Hepinize iyi bir tatil diliyorum.

 

GÖRSEL SANATLAR

Sevgili öğrenciler,

Desen çizimine ara vermeyin bol bol çizin.Fotoğraf çekin ve sergileri gezmeyi ihmal etmeyin.

İyi tatiller. Feride Gündoğdu

Keyifli bir yılı dolu dolu birlikte bitirdik. Tatil sürecinizde bol bol resimler yapmanızı istiyorum. Farklı kağıt boylarına, farklı kalem, farklı boyalarla çeşitli çalışmalar yapmanızı ve yaptığınız çalışmaları dikkatli, konsantre olmuş bir şekilde tamamlamanızı istiyorum.

Güzel, sağlıklı tatiller diliyorum. Fırat Özbek

 

MÜZİK

Canım öğrencilerim,

yoğun ve verimli geçen bir yılın ardından güzel bir tatil yapmanın tam sırası. Tatilinizi yaparken ileriye dönük yatırım yapmak gerekiyor o yüzden gam çalışmaları,günlük teori tekrarları, bona ve solfej çalışmalarınıza mutlaka günde en az iki saat vakit ayırın aslında bu çalışmaların saati yoktur. Sizlere yol göstermek adına saat dilimini belirtmek istedim. Batı Müziği bestecileri,dönemlerin özellikleri bunları okumanızda araştırmanızda fayda var .

Her anından keyif aldığınız bir tatil dilerim iyi tatiller. Çağla Can

 

Dönem boyunca yaptığımız tüm çalışmalar mutlaka günlük olarak en az iki saat çalışılmalıdır.

Hepinize mutlu huzurlu sağlıklı tatiller diliyorum. Murat Öztürk

 

Canım Öğrencilerim,

Dolu dolu geçen bir yılı geride bıraktık. Tatilinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için sanatsal etkinlikleri yakından takip etmenizi, bol bol müzik dinlemenizi ve yıl içerisinde yapılan ders içi faaliyetleri tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

İyi tatiller. Başak Burcu Taner

 

FİZİK

Sevgili öğrencilerim,

Güzel bir yılı arkamızda bıraktık. Şimdi öğrendiğiniz fizik konularının doğada uygulamalarını yapmanın tam zamanı. Bu yaz tatilinizi doğa ile iç içe geçirin. Unutmayın ki Fizik dersini iyi anlamanız, doğaya daha farklı yaklaşmanızı sağlayacaktır. Her olguya böyle yaklaşmanız Fizik bilgilerinizin de taze ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca Brain Greene'in "Evrenin Zarafeti" kitabı da okuduğunuzda sizi büyüleyecek bir eser. Okumanızı tavsiye ederim.

Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

KİMYA

Uzun uğraşlar ve emekler sonucunda ne mutlu size ki bir üst sınıfa geçerek biraz daha büyüdünüz. Sizler bu zamanınızın kıymetini bilmeli ve geleceğinizi çok iyi planlamalısınız. Tatil süreçleri bu gibi durumlarda düşünmek için çok iyi zamanlardır.Sizler de tatilinizi çok iyi değerlendirip bol bol gezin, dinlenin, araştırın, okuyun, aylık bilim dergilerini takip edip güncel olaylardan haberdar olun.

Hepinizi çok seviyorum sevgi ile kalın.

 

BİYOLOJİ

 

 

TARİH

Gençler,

Gittiğiniz okullar size yetmeyecek.
Öyle kurgulandılar.
Deliler gibi kitap okuyun.
Okuyun, güçlenin. - İlber Ortaylı
İlber Hocanın sözü ışığında size önereceğim birkaç kitap var. Elon Musk-Süleymanın Anahtarı-Tanrının Formülü-Başlangıç-İlginizi çeken birkaç Biyografi ve illede NUTUK. Ayrıca Deniz Bayramoğlu-nun sunduğu Gündem Özel programlarından ilginizi çekenleri ve Modern Dünyanın Dehası Belgesellerini youtube dan izlemenizi de şiddetle tavsiye ediyorum=)

Unutmayın zihni dinlendiren tek şey onu şaşırtmaktır ve zihin yeni bilgilerle şaşırır. Sizi çok seviyorum iyi tatiller diliyorum. Tatil dönüşünde okuduklarımızı paylaşma düşüncesi beni şimdiden heyecanlandırıyor.=)

 

COĞRAFYA

Değerli öğrencilerim,

Başarılı ve verimli bir yılı daha birlikte tamamladık. Tatilde bol bol eğlenmek ve dinlenmekle birlikte, öğrendiklerimi unutmamak amacıyla kısa tekrarlar yapabilirsiniz. Harita bilgimizi geliştirmek amacıyla dilsiz Türkiye ve Dünya haritası çizerekşehirleri ve ülkeri yerine yazabilirsiniz. Tatile gittiğiniz yerlerde doğal ve kültürel yerlerin resmini çekerek bir fotoğraf albümü yapabilirsiniz. TBMM, Anadolu Medeniyetleri ve Cumhuriyet Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Hepinize iyi tatiller 😊

 

İNGİLİZCE

Sevgili Öğrencilerim,

Güzel ve başarılı bir yılın ardından sizleri uzun bir tatil bekliyor. Sizlere tavsiyem: Müzik dinleyin, film, dizi izleyin, bol bol kitap okuyun. Zaman zaman tatilinizi anlattığınız yazılar yazabilirsiniz.

Keyifli, iyi tatiller dilerim.

 

BEDEN EĞİTİMİ

Sevgili öğrencilerim;
Yoğun bir çalışmanın ardından nihayet tatilinize kavuştunuz. Herkesin güzel, eğlenceli ve bol aktiviteli bir yaz geçirmesini dilerim. Tatilinizi yaparken günlük veya haftalık sporlarınızı yapmayı da unutmayın. Mesela parkta bahçede oyununuzu oynayın. Koşmalı, tırmanmalı, atlamalı, yüzmeli vs aktiviteler seçin. Mutlaka ip atlayın en az 300 defa. Mümkünse ailenizle beraber yürüyüşe çıkın. Tatil için gittiğiniz yerlerde bol hareketli aktiviteler yapın. Bir de arada bir TV de spor programlarını takip edin. Biliyorsunuz Futbol Dünya Kupası var, onu takip edin.

İyi tatiller.

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

E- Bülten Aboneliği

Okulumuzla ilgili haberleri almak için lütfen mail listemize kaydolunuz

 

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Altinegitim Shape Logo beyaz

Buradasınız: Home GSL Tatil Önerileri 9 GSL Tatil Önerileri