KAYIT

Yeni Yıl Erken Kayıt Günleri 15 Aralık 2018 - 20 Ocak 2019

Değerli Velimiz,

2019 yılına sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu bir başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızı aynı güzellikte geçirmenizi diliyoruz.

Eğitim öğretim kalitesi ve ilkelerinden ödün vermeyen Özel Altın Eğitim Okulları, 23. yılında da nitelikli ve özverili çalışmalarına devam edecektir. 

23. Yılımıza birlikte girerken sizlere teşekkür etmek üzere Erken Kayıt Döneminde kayıt yenileyen öğrencilerimiz için 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yemek Hizmeti hediyemizdir.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yeni Yıl Erken Kayıt GünleriTAKSİTLİ ÖDEMELERPEŞİN ÖDEMELER 
ANASINIFI - ÖN OKUL22,000.-₺19,400.-₺
İLKOKUL 1-2-3-4. SINIFLAR23,750.-₺21,400.-₺
ORTAOKUL 5-6-7-8. SINIFLAR27,200.-₺24,500.-₺
ANADOLU LİSESİ 9-10-11-12. SINIFLAR27,800.-₺25,030.-₺
GÜZEL SANATLAR LİSESİ 9-10-11-12. SINIFLAR27,800.-₺25,030.-₺
 1. İlan edilen fiyatlar 15 Aralık 2018 - 20 Ocak 2019 erken kayıt döneminde geçerlidir.
 2. Fiyatlara KDV dahildir.
 3. Taksitli ödemelerde kayıt ücretinin %10'u kayıt aşamasında, geri kalan bakiye ise 11 eşit taksitle tahsil edilir.
 4. Yeni Yıl Erken Kayıt döneminde öğrenci kayıt yenilenebilmesi için önceki dönemlere ait bakiye, veya süregelen ödemelerde geçmiş dönem bakiyesi bulunmamalıdır. 
 5. Erken kayıt günlerinde kurumsal indirim tercih edilen durumlarda yemek hizmeti hediye olarak verilmez.
 6. Burslu öğrencilerimiz için Erken Kayıt Günleri ücretleri uygulanmaz. 
 7. Altın Eğitim Okulları Yeni Yıl Erken Kayıt Günleri'nde belirlenen ön koşul ve ücretlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 8. Erken Kayıt için başvuru formunu doldurmak için tıklayınız. 

Kayıt İşlemleri

Hoşgeldiniz! Özel Altın Eğitim Okulları'na gösterdiğiniz ilgi için teşekkür etmek istiyoruz.

Mümkün olan en iyi okulun seçilmesi önemli bir süreçtir ve idari kadromuz, her ailenin deneyimini mümkün olduğunca kişisel, bilgilendirici ve stressiz hale getirmeye kendini adamıştır. Altın Eğitim'in aileniz için doğru okul olup olmadığını belirlemek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunmak hedefimizdir. Kapsamlı kabul sürecimiz, öğrencinizi tanımamıza ve okulumuzda başarılı ve mutlu hissedebilmenize olanak tanır.

Akademik, sosyal, kültürel çalışmalarımız ve uzun yıllardır birlikte çalıştığımız öğretmenlerimiz, okulumuzu farklı bir öğrenme ortamı haline getiren eğitim süreçlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitemizi inceleyiniz. Altın Eğitim'in sunduğu hizmetlerle ilgili bilgi paylaşmak üzere, sizi okulumuzu ziyaret etmeye de davet ediyoruz.

Sizinle tanışmayı dört gözle bekliyoruz.

Saygılarımızla,

ÖGRENCİ KAYIT İŞLERİ

 • Ana sınıfı ve İlkokul 1. sınıfa öğrenci kayıtları mülâkat ile belirlenir.
 • Ana sınıfını bitiren öğrenci herhangi bir engeli yoksa 1. sınıfa doğrudan kaydedilir.
 • İlkokul 1. sınıfa başvuru kontenjandan fazla ise, kayıt olma tarihi önceliği belirler.
 • İlkokul, Ortaokul ve Lise ara sınıflarında kontenjan açığı olduğu taktirde sınavla öğrenci alınır. Bu sınavda öğrencilere bir önceki öğretim yılının müfredat programında hazırlanmış olan sorular sorulur ve değerlendirilir.
 • Lise 9. sınıfa LGS Puanı ve mülâkat ile öğrenci kaydedilir.
 • Kayıt yaptırıldıktan sonra vazgeçildiği taktirde ücret tespit ve tahsil yönetmeliğinin ilgili maddesi uygulanır.
 • Okulumuz öğrencilerine ait tüm bilgiler elektronik ortamda düzenlenir ve saklanır. Yıl içinde yapılan herhangi bir değişiklik (adres, telefon ... vb.) öğrenci işlerine mutlaka bildirilir.
 • Lisemiz arasınıf nakilleri için öğrencinin okumakta olduğu liseye aşağıdaki örnek formu iletebilirsiniz.

 

..../.../2018

.................................................. LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

2017-2018 öğretim yılında okulunuz ........./........... sınıfı .........no’lu.................................................
T.C. kimlik numaralı öğrencisi ................................................................’nın naklinin Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi’ne (Hazırlık Sınıfı bulunan Anadolu Lisesi) yapılmasını istiyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Öğrenci Velisi
Adı :
Soyadı :
İmza :

 

Kayıt Esnasında İstenen Belgeler

 • LGS sonuç belgesi (Lise 9. sınıf için).
 • Lise arasınıflar için transkript.
 • Öğrenci nüfus cüzdanının aslı.
 • 2 Adet öğrenci fotoğrafı (Yeni Çekilmiş).
 • 1 Adet veli fotoğrafı.
 • Öğrencinin, anne ve babanın nüfus cüzdan fotokopileri.
 • Adres belgesi (İkametgah-İsme Kayıtlı Fatura).
 • Kan grubu kartı (Anasınıf ve 1. sınıf için).
 • Öğrencinin özel bir rahatsızlığı varsa, belgesi.

Bursluluk

 • Anadolu Lisemizde LGS puanlarına göre kontenjanlar dahilinde %10, %20, %30, %40 ve %50 oranında burs imkanı sağlanmaktadır.
 • Anadolu Güzel Sanatlar Lisemizde Yetenek Sınavı puanlarına göre kontenjanlar dahilinde %10, %20, %30, %40 ve %50 oranında burs imkanı sağlanmaktadır.
 • Burs alan öğrencilerin bursları senelik eğitim-öğretim ücretleri üzerinden hesaplanır.

Değerli Veliler,

Aşağıda M.E.B. tarafından okullarımızın eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmesi için verilen ruhsat bilgilerine ait karekodları bulabilirsiniz.

Bakanlığımız tarafından başlatılan bu uygulama ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 2. maddesinde; özel öğretim kurumları tarafından verilebilecek eğitim faaliyetleri ve bu faaliyetlerin yürütüleceği kurum türleri belirlenmiş, yine bu kanunun 3. maddesinde gerçek veya tüzel kişiler tarafından kanun kapsamında belirlenen faaliyetlerin kanuna göre yetkili makamlardan kurum açma izni almadan yapılamayacağı, her ne ad altında olursa olsun eğitim öğretim sunmak amacıyla yürütülen faaliyetlerin Bakanlığımızın izin ve denetimine tabi olduğu hüküm altına alınmıştır.

İlgi kanun kapsımında Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının açık bilgilerine erişimde kullanılmak üzere fotografik karekod uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama ile kuruma ait güncel bilgiler M.E.B üzerinden görüntülenebilir.

Özel Altın Eğitim Kurumları olarak, okul çağında çocuğu bulunan tüm velilerin bir okula kayıt yaptırmadan önce Bakanlığımızdan alınmış faaliyet ruhsatının bulunup bulunmadığını sorgulamalarını önemle rica ederiz. Velilerin daha sonra mağduriyet yaşayacakları süreçlerden, ruhsatsız kurumların sektöre verdiği zaralardan ve kayıt dışı faaliyetlerinden toplum olarak korunalım.

Özel Altın Eğitim İlkokulu
Özel Altın Eğitim Ortaokulu
Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi
Özel Altın Eğitim Güzel Sanatlar Lisesi


AÇIKLAMALAR

 1. Eğitim ücretlerine %8 (yüzde sekiz) KDV dahildir. Yemek, servis, kıyafet, kitap ve kırtasiye gibi ücretler hariçtir.
 2. Yeni kayıtlarda Anasınıfı ve 1. sınıfa ön görüşme ile, diğer sınıflara seviye belirleme sınavı ile öğrenci alınır.
 3. Peşin ödemelere %10 (yüzde on) peşin ödeme indirimi uygulanır.
 4. Kardeş öğrenci kayıtlarında, kardeşlerden küçük olana %50 indirim uygulanır.
 5. Önceki dönemlerden herhangi bir nedenle öğrenci ücretinden dolayı borcu bulunan velilerimiz bu borçlarını ödedikten sonra kayıt yenileme yaptırabileceklerdir. Kayıt yenilemelerde randevu alınabilmesi ve kaydın yenilenebilmesi için borçlu olunmaması gerekmektedir.
 6. T.C. Milli Eğitim Bakanlığınca 11 Şubat 2009 tarih ve 27138 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Özel Öğretim Kurumları Öğrenci ve Kursiyer Ücretleri Tespit ve Tahsil Yönetmeliği’nin 8. Maddesinin 3. Bendi "Okullar, çalışma takviminde belirtilen tarihte yeni ders yılına ait öğrenci ücretini ödemeyen öğrencilerin kayıtlarını yenilemeyebilir." hükmünü içermekte olup, bu ifadeden, belirtilen kayıt yenileme takviminde kayıt yenilemeyen, peşin, peşinat ve/veya taksitleri ödenmeyen öğrencilerimiz yeni dönem ve ders yılında okulumuza devam edemezler.
 7. Özel Öğretim Kurumları Öğrenci ve Kursiyer Ücretleri Tespit ve Tahsil Yönetmeliği gereğince öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.
 8. 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak MEB tarafından yayınlanan "MEB Özel Öğretim Kurumları Öğrenci ve Kursiyer Ücretleri Tespit ve Tahsil Yönetmeliği" gereğince ilan olunur.
 
#
Tamam