Genel

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 10'uncu sınıfa geçen ve özel yeteneği olan öğrencilere güzel sanatlar ile spor liselerine geçişlerde ikinci hak tanındı.

Buna göre, Bakanlıkça bu yıl ilk defa, özel bir yeteneğe sahip olduğunu düşünen öğrencilerin, sanat ve spor liselerinin boş kontenjanlarına yerleştirilmeleri amacıyla eylül ve ekim aylarının son haftasında özel yetenek sınavları düzenlenecek.

AA muhabirinin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Bakanlığa bağlı 82 güzel sanatlar lisesi ile 74 spor lisesi bulunuyor.

Bakanlık bu yıl ilk kez sanat ve spor alanlarında yeteneği olduğunu düşünen ancak başka bir lise türüne kaydolmuş öğrenciler için yeni bir düzenleme yaptı.

Bu kapsamda, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri ile klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı ve projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9'uncu sınıflarında bulunan boş kontenjanlara diğer liselerin 9'uncu sınıflarından eylül ve ekim aylarının son haftasında yapılacak yetenek sınavları ile öğrenci nakil ve geçişleri yapılacak.

Öte yandan Bakanlık, bu yıl 10'uncu sınıfa geçen lise öğrencileri arasından özel yetenekli olanlar için de sanat ve spor liselerine geçiş hakkı sağladı.

Buna göre, diğer liselerin 10'uncu sınıflarından bu okullara gelmek isteyen öğrenciler, boş kontenjan bulunması halinde eylül ve ekim aylarının son haftasında yetenek sınavlarına alınacak.

 

 

VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU ATÖLYELERİMİZ

hobi atolye 1

 

Değerli velilerimiz,

Sizler ve öğrencilerimize yönelik farklı beceri ve ilgi alanlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizle günlük koşuşturmalardan uzak kendinize hemde çocuğunuza zaman ayırmanızı hedefledik.

Bu çalışmalar ile ilgili detay bilgiler:

Veli Atölyeleri

* 7-19 Yaş Aile Eğitimi Atölyesi - Çocuklarınızla belirtilen yaş grubu aralığında zamanın gerektirdiği beklentiler göz önünde bulundurularak sağlıklı iletişimler ve paylaşımlarda bulunmak üzere Rehberlik servisimiz tarafından uygulanan bir eğitimtir. 8 haftalık sertifikalı bir programdır. Çarşamba günleri öğleden sonra yapılmaktadır. Katılım ücretsizdir.

* Bilişim Teknolojileri Atölyesi - Temel bilgisayar kullanımı ve Office programları eğitimi içerir. Cumartesi günleri 10:00-11:30 saatleri arasında yapılmaktadır. ücretsizdir.

* Resim Atölyesi - Farklı resim yapma tekniklerini kapsayan bu atölyemiz Cumartesi günleri 10:00-11:30 saatleri arasında Güzel Sanatlar Lisemiz bünyesinde yapılmaktadır. Katılım ücretsizdir.

* İngilizce Konuşma Atölyesi - Günlük hayatınızda veya iş hayatınızda İngilizce konuşma becerilerini arttırmaya yönelik native speaker ile yaptığımız atölyemizdir. 2 haftada bir Cumartesi günleri 10:00-11:30 saatleri olup katılım ücretsizdir.

* Yaratıcı Drama  Atölyesi - Bireyi etkin, katılımcı ve her şeyden önce “yaratıcı” kılmayı amaçlayan bir sanat eğitimi etkinliğidir. Cumartesi günleri 10:00-11:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Katılım ücretsizdir.

* Yoga - Ruh ve bedeninizi dinlendireceğiniz Yoga Atölyeleri Cumartesi günleri 11:00-12:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Katılım ücretlidir.

Öğrenci Atölyeleri

* Mutlu Çocuk, Mutlu Aile Atölyesi çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz tek seferlik eğitimdir, ayda bir kere Cumartesi günü 2 saat olarak uygulanır. Atölye ücreti aile başı 150 TL'dir.

Eğitimin amacı: Anne, baba, çocuk arasında etkili iletişim kanallarının açılmasıdır.

* Kumda Oyun ve Masal Etkinlikleri Atölyeleri yaş gruplarına göre ayrılarak, Eğitimde Oyun Etkinlikleri Danışmanımız tarafından raporlanarak veliye bilgi verilecektir.

Eğitimin amacı fiziksel olarak

- El kaslarının ve parmak kontrolünün gelişimini sağlamak,
- Bacak ve kol kaslarının gelişimini sağlamak,
- El-göz koordinasyonunun gelişimini sağlamak,

zihinsel olarak

- Algı gelişimini sağlamak,
- Neden-sonuç ilişkisini gözlemlemeyi sağlamak,
- Hayal dünyalarını geliştirmek,
- Bakış açılarını geliştirmektir.

Hafta içi okul sonrasında yapılacak çalışmalar 1 hafta Kum Oyunu 1 hafta Masal Etkinlikleri olarak toplam 4 hafta sürecektir. Atölye ücreti 200 TL'dir

* WISC-R Zeka Testi, çocuğun farklı alanlardaki yeteneklerini ölçer, zihinsel gelişimi ile ilgili bilimsel sonuçlar verir. Görsel-algısal, görsel-motor becerilerini ölçer. WISC-R, velinin isteğine bağlı olarak uygulanacaktır. Test ücreti 300 TL'dir.

Tüm çalışmalar okulumuz öğretmenleri tarafından verilir.

okul sec imi1okul sec imi2okul sec imi3okul sec imi4okul sec imi5okul sec imi6okul sec imi7

 

Değerli Veliler,

Aşağıda M.E.B. tarafından okullarımızın eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmesi için verilen ruhsat bilgilerine ait karekodları bulabilirsiniz.

Bakanlığımız tarafından başlatılan bu uygulama ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 2. maddesinde; özel öğretim kurumları tarafından verilebilecek eğitim faaliyetleri ve bu faaliyetlerin yürütüleceği kurum türleri belirlenmiş, yine bu kanunun 3. maddesinde gerçek veya tüzel kişiler tarafından kanun kapsamında belirlenen faaliyetlerin kanuna göre yetkili makamlardan kurum açma izni almadan yapılamayacağı, her ne ad altında olursa olsun eğitim öğretim sunmak amacıyla yürütülen faaliyetlerin Bakanlığımızın izin ve denetimine tabi olduğu hüküm altına alınmıştır. 

İlgi kanun kapsımında Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının açık bilgilerine erişimde kullanılmak üzere fotografik karekod uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama ile kuruma ait güncel bilgiler M.E.B üzerinden görüntülenebilir.

Özel Altın Eğitim Kurumları olarak, okul çağında çocuğu bulunan tüm velilerin bir okula kayıt yaptırmadan önce Bakanlığımızdan alınmış faaliyet ruhsatının bulunup bulunmadığını sorgulamalarını önemle rica ederiz. Velilerin daha sonra mağduriyet yaşayacakları süreçlerden, ruhsatsız kurumların sektöre verdiği zaralardan ve kayıt dışı faaliyetlerinden toplum olarak korunalım.                                                                                 

         

         Özel Altın Eğitim İlkokulu                                     Özel Altın Eğitim Ortaokulu

ilkOkul karekod        orta karekod

 

    Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi                     Özel Altın Eğitim Güzel Sanatlar Lisesi

lise karekod        gsl karekod

Sevgili Altın Eğitim Okulları Ailesi,

Kızımızı, okulunuza kaydettirmemiz gündeme geldiğinde bizim için başlangıçta belirleyici olan, okulunuzun herkesçe bilinen bir çizgisinin olması ve fiziki yakınlığı olmuştu. Ancak; daha okul kapısından girerken bizlere gösterilen güler yüz ve ilgi, çalışanlar arasındaki uyumun yanında çalışanların okulu sahiplenme düzeylerinin yüksekliği ve okulu gezerken koridorlarda gördüğümüz öğrenci çalışmaları doğru yerde olduğumuz düşüncesini güçlendirmiştir.
Bir dönemi sizlerle geçirdikten sonra okulunuza ait bazı gözlemlerimizi paylaşmak isteriz.

Bunlar; çalışanlarınızın öğrencilerin yanında biz velileri de tanıyıp bizlere isimlerimizle hitap etmeleri ve bizlerle de yakından ilgilenmeleri, öğretmenlerinizin işlerini yaparken büyük bir çaba göstermeleri ve öğrenci merkezli eğitime önem vermeleri, yöneticilerin sabırla eğitimde kaliteyi artırma yönündeki çabaları bizi derinden etkilemiştir. Öğrencilerle ilgili basit sorunların çözümünde bile çalışanlar tarafından yapılan işbirliği bizlere bir eğitim kurumundan çok, mutlu bir aile ortamı izlenimini vermiştir. Bu mutlu aile ortamının sağlanmasında, yıllar önce okul kurucunuz Şebnur Altın'ın, okulunuzun temellerini sağlam atma yönündeki emeğinin ve bugün bayrağı teslim alan oğlu Tolga Özdemir'in bu sağlam temeller üzerinde ilerleme ve yükselme yönündeki çabasının büyük etkisi olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bu mutlu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Altın Eğitim Okulu Ailesine teşekkürler, sevgiler...

Binbir Ailesi

alale

ALTIN EĞİTİM

Arkadaşlar hadi gidelim,

Lale bahçelerine.

Türlü türlü laleler,  öğretmenlere hediye.

Işık olup kucak açsınlar,

Ne güzel armağan bize.

Eğitimdir görmek istediğimiz.

Gerçeklerle yüzleşiriz.

İyi bir insan olup,

Takdir edilmek isteriz,

İyilik dolan kalbimizle,

Mutlu çocuklarız biz.

Dilara B. 4.sınıf


İlkeli, içten,güvenilir. Her çocuğu kendi çocuğu gibi gören, akademik olarak üst düzey bir kurum.

Gökmen-Elvan ÖZDENOĞLU


Küçük okulumuzda kocaman bir aileyiz biz 🤗 Güvenle, saygıyla, başarıyla, mutlulukla,6 yıldır iki kızımla Altın Eğitim Kurumlarında olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.
Burcu Öztürk


Okulda, Öğretimde, Eğitimde;

Kalite,
Başarı,
Güven,
Güvenlik,
Nitelik,
İçtenlik,
Mükemmellik,
Altın Eğitim'de.

Dr. Şenol HOROZOĞLU


Öncelikle bir butik okul, tüm okul yönetici ve öğretmenlerinin her öğrenci hakkında fikir sahibi olduğu, her bireyine örgün, aynı zamanda yaygın eğitim veren, onu hayata hazırlama amacı güden laik demokratik, çağdaş, yöneticilerinin idealist olduğu ortamı sıcak hür bir okul.

Ahmet Necati YEŞER


Deneyimli, bilinçli, son derece kaliteli ve yıllardır değişmeyen eğitim kadrosuyla sadece çocukları değil velileri de geliştiren okul.

Betül TOPUZOĞLU


Altın Eğitim, kocaman avlunun içinde yaşayan kalabalık bir aile gibidir. 

Güngör ERDOĞAN


Altın Eğitimin farkını en çok hisseden velilerden biri oldugumuzu düşünüyorum. İilkokul birinci sınıfın ilk dönemini başka okulda okuyan oğlumuz ikinci dönem Altın Eğitimde deneme dersine girdi. Öğleden sonra eski okuluna götürmek için geldiğimde ısrarla ayrılmak istemeyişi beni hala duygulandırır. O günü Altın Eğitimde tamamlamıştı. Çocuğumuz için aldığımız en doğru kararlardan biridir. Bir aile gibi içine çekti bizi. Sadece çocuğumuzu değil bizleri de eğitmesi, diğer okullardan farkı ve üstünlüğüdür. Sizlerle tanıştığımız için çok şanslı ebeveynler olduğumuzu biliyoruz. Teşekkürler.

Özcan FİLİZ


Çocuğum çok mutlu. Bu bana çok şey ifade ediyor. Bilime ve eğitime insana değer veren kolej,  ayrıca müşteri hissi yok. Çok araştırdık; Eryaman'da hatta Ankara'da Cumhuriyet ilke ve değerlerine, bilime, insana değer veren çok müstesna bir iki kolejden biri. Öğretmen yönetim ve çalışanlarıyla seçkin. İYİ Kİ ALTIN EĞİTİM VAR VE TEK. ÜLKEMİZİN BİZİM VE DÜNYANIN UMUDUSUNUZ. ŞAKA DEĞİL GERÇEK BU. FARK YARATAN OKUL. TEŞEKKÜR EDERİZ.

Gamze SOLAK


Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  çağdaş eğitim anlayışıyla çocuklarımıza şekil veriyorsunuz, her öğrencinin öğrenme stilini anlamaya çaba gösteren ve gerektiğinde teorik yönden desteğini esirgemeyen eğitimcilerle çalışıyorsunuz. Çocuklarımıza güvenli ve huzurlu bir eğitim atmosferi sağladığınız için teşekkür ediyorum.

Gülşah KÖK


Köklü, sakin, disipline önem veren ve tecrübeli eğiticileri olan bir eğitim kurumu olması nedeniyle tercih ettik. Ticari menfaatleri ikinci planda bırakması fark yaratmaktadır.

Zafer Yaman


Her şeyden önce çocuğumuz okula severek gidiyor. O servisteyken de, yemekteyken de, okuldayken de aklımız onda kalmıyor. Güvenliğine ve sağlığına özen gösteriliyor. Her sabah okulda servisten indiğinde öğretmenleri ve müdürü tarafından sıcak bir şekilde karşılanıyor. Gelişimiyle ilgili olumlu olumsuz bilgi bizimle paylaşılıyor. Küçük bir okul, herkes birbirini tanıyor, birbirine özen gösteriyor. Bir çocuğun, kalabalıkta kocaman bir okulda kaybolmaması büyük bir avantaj. Çocuğum okulda değerli olduğunu hissediyor. Çocukla iletişim için çaba harcanıyor. Pek çok özel okulla görüştük ve iki özel okul deneyimimiz oldu. Altın Eğitim Okulları, ticarethane değil, bir eğitim yuvası. Bu, günümüzde az rastlanır bir yaklaşım. Ayrıca eğitimde yeni yaklaşımları ve teknolojileri takip eden ve bunlardan heyecan duyan bir eğitim kadrosu var. Çocuklarımız kendi sınıf ve gelişim düzeylerine göre başarılılar ama bu başarı, delice bir stres ve öğrencileri yarıştırarak değil öğrenmeyi sevdirerek, çocukların kendi gelişim zamanlarında, hünerli eğitimcilerin dikkatiyle sağlanıyor.

Hilal K.


Çocuğumuz yurt dışından geldiği için butik okul olarak sizi tavsiye ettiler. Okul bir ticarethane zihniyetinde değil, çok kalabalik bir aile hissi veriyor bize. Okulunuzda yeni veli olmamıza rağmen her şey mutlaka çözüme kavuşturuluyor, çocuğumuz mutlu ve memnun dolayısıyla biz de anne baba olarak memnunuz.

Figan Erçevik


Çocukları kendileriyle barışık, yeniliklere açık, mutlu bireyler olması yönünde eğitim veren bir kurum arayışında Altın Eğitimi tercih ettim. Zaman geçtikçe bilimsellikten ödün vermeyen, öğretmenleri büyük bir özveriyle çalışan, çağın gerektirdiği teknolojiye ayak uyduran öğrenciler yetiştirmeyi kendine amaç edinen bir kurum olduğunu net bir şekilde gözlemledim. Teşekkürler Altın Eğitim.

Zuhal Erdem


Çevremdeklerin memnuniyetinden dolayı tercih ettim. Butik okul olması, her sınıftan tek şube olması tercihimize büyük katkıda bulundu. Kurumsal değil, kişiye özel çözümler.

Yakup Bal


Her yönden yakın olmanız, aile ortamı güvencesi, yabancı dil eğitimi ve eğitim kalitesi ile 3 çocuğumla 13 yıldır veliniz olmaktan mutluluk duyuyorum.

Oktay Mazlumoğlu


Tam bir aile içi eğitim kurumu gibi başarılı bir okulsunuz. Çocuklarım zevkle ve isteyerek okula gidiyor. Eğitim kadronuz hem ilgili hem de bilgili, emekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Mevlüt Demirdoğan


Atatürkçü bir okul oluşunuz başlangıçta yakın hissetmeme neden oldu. Her öğretmen ve personelin öğrenciye ismiyle hitap etmesi, onu tanıması ayrıcalıktır.

Figen Eminoğlu


Çocuklarının kesinlikle emin ellerde olduğunu bilmek bir anne baba için paha biçilemez. Her gün her defasında ne kadar doğru karar verdiğimizi düşünmekte çok huzur verici. Çizgisi net. Anasınıfındaki çocuğum okula gidemediğinde dakikalarca ağlıyorsa, 6.sınıftaki çocuğum her gün okulda mutlu olduğunu, öğretmenlerinin ilgisini anlatıyorsa işte orası Altın Eğitim ve doğru adrestir 👍

Irmak Sümengen


Tarzı ve kültür seviyesi net, eğitim ve öğretime olduğu kadar sanat ve disipline verdiği önem net, her konuda dengeyi yakalayabilen, öğrenciye olduğu kadar veliye yönelik faaliyetlerle etkin ortamlar sunan sıcak mekan=Altın Eğitim.
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Aynur YAMAN


Güler yüzlü ve hoşgörülü bir okulunuz var. Eğitim sisteminizi çok beğeniyorum.

Latife GÜVEN


Okulunuzun butik olması tercih nedenimizdi. Öğretmenlerle tanıştığımızda çocuğum için en doğru kararı verdiğimizi anladık. Farkınız öğrencilerinizi çok iyi tanımanız.

Zehra ALBAYRAK


Değerli Altın Eğitim Ailesi;

Öncelikle birçok duyguyu birada yaşadığımız başarı, emek ve özveri ile geçen 2015-2016 yılı eğitim dönemi için bütün Altın Eğitim çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
2013 Mayıs ayında kızımızın 3 sınıf kaydı için ilk görüşmemize geldiğimizde saat 16.15 de görüşmeyi gerçekleştirdiğimiz okulun kurucu yardımcısının "görüşmeye 15 dakika ara verelim çocuklarımı evlerine yollayacağım" sözü ile şaşırdık. Okulun bahçesine çıktığımızda servislerın geldiğini ve okul kurucu yardımcısının diğer görevli öğretmenlerle birlikte tek tek çocukları servise bindirdiğini vedalaştığını gördük. O an karar verdik ve kayıt yaptırdık. 3 yıl geçti Mayıs 2016 da okulumuzun Bilim fuarına gittiğimizde kurucu yardımcımız yine kapıda ve ilkokuldan fuar için ortaokul binamıza gelecek çocukların servisini bekliyordu. Özveri emek ve güven ortamını bu kadar sürdürülebilir bir şekilde uygulamanız biz veliler için çok anlamlı.
Kızımız bu sene 5.sınıfı bitirdi. Bizi çok etkileyen diğer bir konuda öğretmen öğrenci ilşkileri. Öğrenciye özgüven aşılayan çağdaş insan olmaları için çaba sarf eden tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz. Matematik Öğretmenimizin kızımıza "seninle beraber öğrenmeyi öğreneceğiz" telkini ve sınıf öğretmeninin yıl sonunda karne yorum bölümüne "bu sene çabalamanın başarını getirdiğini gördün" yazıp 11 yaşında bir çocuğa yaşamın temel ilkelerini aktarmaları bizi çok mutlu etti.
Bu vesile ile 3 yıl önce katıldığımız asla ticari kaygısı olmadan iyi insan yetiştirmek için var gücü ile çabalayan Altın Eğitim Ailesinin tüm çalışanlarına iyi tatiller dileriz...


Murat-Gönül Yılmaz
 


Değerli Altın Eğitim ailesi biz 2015-2016 eğitim yılında iki çocuğumuzla okulunuza başladık okulunuzu tercih sebebimiz daha önce okulunuz da eğitim gören iki yeğenimin ve ailesinin çok memnun olmaları. Onlar il değişikliği nedeniyle okulunuzdan ayrıldılar, ancak her zaman Ankara'ya dönmeleri durumunda kesinlikle yine sizin okulunuzu tercih edeceklerini söylemeleri. Biz de bu tavsiyeler nedeniyle okulunuzu tercih ettik ve çok doğru bir karar verdiğimizi bir yıl içinde fazlasıyla gördük. Okulumuzun beni en çok etkileyen yanı çocukların kişilik gelişimlerine verdiği önem, çocukların kendine güvenmeleri ve kendilerini doğru ifade etmeleri konusunda katkınız çok fazla. Derslerin çok keyifli geçtiğini biliyorum çünkü ne ders konusunda ne de ödev konusunda hiç şikayetçi olmadılar evde de çok keyifle çalıştılar. Güvenlik konusunda da okula ilk başladığımızda size de iletmiştim çocukların servislere binmelerindeki titizliğinizi ve tek tek ilgilenmenizi çok beğenmiştim. Çocuklarımızın okulda güvende ve keyifli olduklarını bilmemiz bizim de işte daha rahat çalışmamızı sağlıyor. Şunu biliyorum ki eğitimde geri dönüş ve tekrar şansı yok her şeyi öğrenmesi gereken yaşta öğrenmeli bunun için çocuklarımın çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Son olarak şunu söylemek isterim bu güzel ailenin bir parçası olmaktan mutluyuz ve gururluyuz. Tüm ALTIN EĞİTİM ailesine sağlıklı ve keyifli bir tatil diliyorum emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Nurcan Yılmaz


Küçük yüreklere en nadide fidanları diken, aile ortamında çocuklarımı geleceğe hazırlayan,tebessümü en zor anda dahi bırakmayan, en başta geride böyle güzel bir yuva bırakan kıymetli insan Şebnur Hanıma, bayrağı sımsıkı teslim alan Tolga Özdemir'e emeği tartışılmaz değerli öğretmenlerimize ve Altın Eğitimin güler yüzlü bütün personeline sonsuz teşekkürü bir borç biliriz.

Zelihan ÇAKIR


Merhaba,

Kızımı Altın Eğitim'e emanet edeli 2 sene oldu. Biz veliler söz konusu çocuklarımız olursa, iki kere düşünürüz. Çünkü çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Kızım okuluna başladığı zaman henüz 4 yaşındaydı, şimdi ise Ana sınıfını bitirdi. Okulunu çok sevdiği için huzurlu ve mutlu bir şekilde gidip geldi. Biliyorsunuz küçük yaştaki çocuklar okula uyum sağlamakta zorlanır, hatta gitmek istemezler. Biz bunu çok şükür hiç yaşamadık. Çünkü kızım okulunu ve öğretmenlerini çok sevdi. Sevgi her şeyin başında gelir. Eğer çocuk severse başarılı ve mutlu olur, özgüveni artar. Biz bunu Altın Eğitimin Altın kalpli yönetici ve öğretmenlerine borçluyuz.

Altın Eğitim okulları; sanata ve bilime önem veren, ticaretten uzak, gerçek anlamda eğitim veren başarılı bir kurumdur. Öğrencileri, özgüveni yüksek ve başarılıdır.
Başta okulumuzun sahibi Tolga Bey, Ana sınıfı öğretmenimiz Zuhal Hanım olmak üzere, bütün emeği geçen öğretmenlerimize, kurum çalışanlarına sevgi ve emeklerinden dolayı teşekkür eder, nice başarılı yıllar dilerim.

HÜLYA ALTIN


Merhaba,

Tolga bey ;

Sizin nezdinizde çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ederiz. Yıl içinde göstermiş olduğunuz performans, okul seçimi konusunda ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı tekrar tekrar kanıtlamıştır. 

Başarılarınızın artarak devamını dilerim. 

Celal TUNCAY


Merhaba,

Altı yıldır iki çocuğumu da emanet ettiğim okulumuzun velisiyim.

Kızım altıncı sınıfa geçiyor. Daha 3.5 yaşında iken okulun sevgi dolu kollarına bıraktığım oğlum ise seneye anasınıfına devam edecek.

Altın Eğitim Okullarını bir de veli gözü ile tanıyın istedim. Ne de olsa yaşanmışlıklardan oluşan tecrübelerim var okulla ilgili...

Altın Eğitim Okulları çatısının altında bambaşka bir iklim ve kültür hakimdir. Karmaşık ve kalabalık, bireyselleşmiş yaşantılarımızda artık göremediğimiz, bırakın okulları ailelerin bile öğretmeyi atladığı insana saygı, görgü, hoşgörü, sevgi, samimi bir güler yüz karşılar sizi okulun kapısında. Mesleğim ve merakım gereği pek çok özel okul dolaşmaktayım ki başka hiçbir eğitim kurumunda göremediğimiz ticaretten uzak, sadece çocuklarımızı değil bizleri de eğiten, hatta bazen bunaldığımız ve kilitlendiğimiz anlarda ayaküstü sohbetle bile psikolojik destek alabileceğiniz bir kurumdur Altın Eğitim. Başka okullarda ki gibi çocuğunuzu bahçe kapısında bırakmanız zorunlu değildir. İhtiyacınız olan her anda okulun tüm öğretmenlerine ulaşabilir, danışmanlık ve destek alabilirsiniz. Soru ve sorunlarınız mutlaka çözüme ulaştırılır Altın Eğitim Okullarında. Yeter ki biz veliler de çözmek niyetinde olalım.

Altın Eğitim velileri işlerine hep geç kalırlar biliyor musunuz? Çünkü bahçeden içeri girdiniz andan itibaren, okulun çalışanlarıyla başlayan sabah selamlaşmanız; koridorda aslında çocuğunuzun dersine girmeyen diğer öğretmenlerle, sonra sınıf öğretmeniyle daha sonra da her sabah okulun kapısında hazır olan Tolga Bey ile devam eder ta ki siz saati fark edene ya da zil çalana dek. O huzurlu ve güvenli ortam fark ettirmeden sizi içine alır, ayrılmak istemezsiniz. Altın Eğitim'de öğretmenden, idari personele kadar tüm çalışanlar çocukların hepsini tanırlar. Tanımak sadece ismini bilmek değildir. Onların ilgi alanlarını, sorunlarını, yeteneklerini bilirler; hatta bazen bizlerden daha iyi tanırlar ve anlarlar çocuklarımızı.

Biz asla kardeş istemeyen kızımı tam üç ayda hazırladık bu fikre anasınıfı ve rehberlik öğretmeni başta olmak üzere tüm öğretmenleriyle. Yaşayacağımızı sandığımız kriz; var olmadan yok oluverdi. Şimdi sıra ergenlikte...

Bu arada Tolga Bey kim mi? Tolga Bey okulun kurucu yardımcısı yani okulun sahibi şaşırdınız değil mi? Diğer okullarda veliler bırakın okulun kurucusuyla sohbet etmeyi ya da selamlaşmayı kim olduğunu bile bilmezler. Tolga Bey; her sabah görevli diğer öğretmenler ile; lise binasına gidecek çocukları sohbet eşliğinde servise bindirir. Daima okuldadır onun tek işi Altın Eğitim Okullarıdır, çocuklardır, başka bir yerde bir şirketi ya da restoranı yoktur. Şoförlü ve pahalı arabası ile gelip hesabı alıp giden, okulu, eğitimi, çocuğu rant olarak gören pek çok özel okul sahibine asla benzemez.

Altın Eğitimin çocukları; müziklerini, yazılarını, şiirlerini, resimlerini, hayallerini paylaşma desteği alırlar okullarından. Paylaştıkça özgüvenleri artar yaratıcılıkları coşar.

Altın Eğitimin çocukları; derslerde sunumlar yaparlar anlattıkça öğrenir, kendilerini ve bilgilerini doğru ifade ederler. Bu çatı altında hepsi eşit hepsi özeldir.

Altın Eğitim çocukları; coşkuları ve heyecanlarıyla, milli bayramlarda tek millet, tek yürek , biz olma duygusunu hatırlatır hepimize.

Yıllardır biz velilerin; Altın Eğitim Okullarından öğrendiğimiz en önemli şey; eksik bilgi tamamlanır ama oturtulamamış özgüven, söndürülmüş ya da fark edilememiş yetenekler , en önemlisi de bozulmuş bir ruh sağlığı bir daha yerine konulamayabilir.

Son söz olarak derim ki çocuğunuza bir okul seçecekseniz eğer; kanmayın caf cafa, gösterişe satış stratejisi onlar... Deneyimlerime dayanarak söylüyorum, sizin paranızı okulun görselliğine harcayan bir özel okul; öğretmenlerini maddi anlamda tatmin etmiyordur ki fark edersiniz her yıl kadroları değişir. Naçizane fikrim; önce okulun çalışanlarını, öğretmenlerini,çocukları gözlemleyin size en doğru bilgiyi verir. Unutmayalım ki mutluluğu ve huzuru yakalamış olan öğretmenler mutlu ve umutlu çocuklar yetiştirirler.

Bu uzun ama hala eksik bulduğum anlatımımı okuyan herkese;

Saygı ve sevgilerimle,

Betül TOPUZOĞLU

 


Özel okul deyince aklıma öncelikle parasına güvenerek gelen şımarık disiplinsiz öğretmenlerine saygısı olmayan öğrenciler ve bu öğrencilere eğitim veren maaşını alıp gününü gün eden kendine gösterilen saygısızlığa göz yuman, öğrencinin saygı ahlak ve bilgisine bakmadan yüksek not veren öğretmenler İŞTE BUNLAR GELİRDİ HEP AKLIMA, BU DÜŞÜNCELERİMDEN DOLAYI HEM ÖĞRENCİLERDEN HEM ÖĞRETMENLERDEN HEMDE YÖNETİCİLERDEN ÇOK ÖZÜR DİLERİM. Düşüncelerim bütün özel okullar içindi ama bu düşüncelerimi 180 derece değiştiren ÖZEL ALTIN EĞİTİM OKULLARININ tüm öğretmen öğrenci ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Eğitimin en iyisini öğrenciye vermeye çalışan, her türlü sosyal faaliyeti öğrencilerine aşılayan ve yaşatan, yurt içi ve dışı her türlü eğitim faaliyetlerini başarı ile yapan ve takip eden, eğitimin yanısıra öğrencinin her türlü sıkıntıları ile yakından ilgilenen öğretmen ve idarecilere nezdinizde çok teşekkür ederim.

Çok şey yazmak isterim ama sayfalara sığmaz ALTIN EĞİTİM OKULU hakkında. 6.sınıfta okuluna başlayan kızım hergün mutlu ve huzurlu bir şekilde gidip gelmekte. Kızım okula gelirken aklımda acaba diye bir soru asla gelmemekte. Teşekkürler ALTIN EĞİTİM. Okulda düzenlenen sosyal faaliyetlerde öğrencilerin, öğretmenlerin ve idarecilerin ne kadar özveri ve huzur ile birlik beraberlik içinde olduklarını gördüm. Diyeceğim son cümle BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün çizdiği yolda vatanını milletini bayrağını seven büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösteren öğrenciler yetiştirdiği için tüm ALTIN EĞİTİM OKULLARI camiasına çok teşekkür eder görevlerinizde başarılar diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Mehmet Serdar AĞAR

 


2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sonuna doğru yaklaşırken çocuklarım, eşim ve kendi adıma sizlere, Altın Eğitim'in Altın yöneticilerine, Altın Eğitim'in Altın öğretmenlerine, Altın Eğitim'in Altın görevlilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bizleride ailenize kabul ettiğiniz için, bizlerden tebessümü güler yüzü eksik etmediğiniz için, çocuklarımıza ve biz velilere karşı ilgili, alakalı ve hoş görü ile yaklaştığınız için. Çocuklarımızın başarılarını ilerleyen yıllarda ve üniversite sınavlarında daha çok göreceğiz, çocuklarımızın başarısı sizlerin ve bizlerin mutluluk kaynağı olacak inşallah.

Mustafa ÖZCAN


 

Özel Altın Eğitim Okulları Müdürlüğüne,

Oğlum Mervan Mücahit Güler'in mutlu bir dört yıl geçirmesini sağlayan okulumuz kurucusu sayın Şebnur hoca ve ailesine saygılarımı sunar, okulumuzun müdürü Özen hocaya çok teşekkür ederim. En büyük teşekkürü oğlumun öğretmenlerine sunuyorum, sizleri saygıyla anacağız. Oğlumun sınıf arkadaşlarının ailelerine saygılarımı sunarım. Arkadaşlarına teşekkür eder yeni hayatlarında başarılarını dilerim. Biz ailece tüm okulun personeline de teşekkür ediyoruz. Hakkımızı helal ediyoruz, onların da oğlum'a haklarını helal etmelerini temenni ediyorum. 10/06/2015

ALİ GÜLER


Altın Eğitim Ailesinin, kendi misyonunu doğru çizmiş bir okul olarak hiçbir günlük esintiye/modaya ve ticari kaygıya kapılmadan tıpkı Tevfik Fikret'in "Doğru bildiğin yoldan yalnız gideceksin" sözü gibi gerçekten iğneyle kuyu kazarcasına sabırla kararlılıkla çalıştığına bizler de tanık olduk. Çocuklarımız üzerindeki emeğinizi gerçekten ödeyemeyiz, Büyükşehirlerin yorucu yaşantısında yoğun tempoda çalışan ve yalnız çocuk büyüten anne/baba olarak çocuklarımızı sizlere emanet ettik, onların sırası geldiğinde anne/babası ailesi oldunuz, sırası geldiğinde eğitmeni oldunuz, öğretmeni oldunuz, kısacası herşeyi oldunuz ve neredeyse çocuklarımıza yetemediğimiz yerlerde öğretmenleri olarak annebabası oldunuz, Altın Eğitim sadece okul değil, çocuklarımın herşeyi ve tüm dünyası oldu, ana sınıfından beri güvenle gözüm arkada kalmadan ve benden daha iyi sahiplenildiğini bilerek teslim ettim çocuklarımı. Şimdi altıncı sınıfı bitirdiler.Eminim çocuklarımın da ileride hatıralarında en iyi bir yerlerde olacaksınız. Ebeveyn olarak nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Aydın/Sadberk DAŞAR  

 


Sevgili Tolga Öğretmenim ve  Altın Eğitim Ailesi,

2014-2015 Eğitim – Öğretim Yılında ki başarınız önceki eğitim dönemlerde de olduğu gibi tartışılmayacak kadar net gözlenebilen bir gerçektir. Altın Eğitim Ailesinin gayreti ve emekleri; yarının teminatı olarak gördüğümüz evlatlarımızda gözlemlediğimiz örnek tavır ve davranışlar olarak kendisini göstermektedir. Ne mutlu ki Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş ve akılcı toplumlar yaratmaya kendisini vakfetmiş bir okulumuz ve onun çok kıymetli eğitimcileri  var. Ne mutlu ki böyle nezih bir eğitim kurumuna sahibiz. Evlatlarımıza vermiş olduğunuz sonsuz emeğe teşekkür eder, İyi tatiller dileriz.

Güzide Ülkem KOÇYİĞİT ve Ebeveynleri.


Dear Tolga, on behalf of our school, the students involved in the coming exchange, Bror and myself, I would like to express our deepest sympathies and compassion upon the tragic coal mine disaster in the city of Soma. Even in a big country and with a large population like yours we suppose this tragedy makes a great impact and it’ s really sad for the hundreds of miners involved and their families. With sympathies and compassion Rune Olav and Bror

Rune Olav

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

E- Bülten Aboneliği

Okulumuzla ilgili haberleri almak için lütfen mail listemize kaydolunuz

 

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Altinegitim Shape Logo beyaz

Buradasınız: Home Etüd Genel