12. Sınıf Tatil Önerileri

19 Ocak - 5 Şubat 2018 KIŞ DÖNEMİ

Sevgili Öğrenciler;

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılının 1.Dönemini bugün tamamladık. Hepimiz için yoğun, bazılarınız için başarılı, bazılarınız içinse daha az başarılı geçti. Başarıya sistemli ve kaliteli çalışmanın sonunda ulaşılır. Bu nedenle 2 haftalık yarıyıl tatilini iyi değerlendirirseniz hem dinlenir hem de öğrendiklerinizi unutmazsınız. 2. dönemi daha başarılı geçirme olanağı bulursunuz.
Bunun için aşağıdaki tatil önerilerini lütfen dikkatle okuyup uygulamaya çalışınız.

* Yarıyıl tatilinde öncelikle iyi bir şekilde dinlenin.
* Öğretmenlerinizin size önerdiği çalışmaları yapın.
* Kendinize günlük program hazırlayın.
* Doğada geziler düzenleyin.
* Beslenmenize özen gösterin, spor yapın.
* Sinemaya, tiyatroya, görmek istediğiniz müzelere gidin. Gezip gördüğünüz yerler, yaşadığınız olaylarla ilgili ilginç gözlem ve düşüncelerinizi düzgün bir Türkçe ile kaleme alın.
* Her gün mutlaka kitap, dergi, gazete okuyun. Size ilginç gelen haber ve makaleleri kesip dosyalayın. Kendi işlerinizi kendiniz görün ve becerilerinizi arttırın.
* Ailenizle paylaşımlarınızı arttırın.
* Öğretmenlerinizin size önerdiği Türkçe ve İngilizce kitapları okuyun. İngilizce yayın yapan TV kanallarını ve bu dilde filmleri izleyin.
* İşlenen konuların tekrarını yapın.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyoruz.

Sevgiler.
ÖZEL ALTIN EĞİTİM OKULLARI

 

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

Eksiklerinizi gidermek için mükemmel bir fırsat tatil süresi boyunca elinizdeki soru bankalarında bulunan eksiklerinizi tamamlayınız. İlk dönem işlenen konularda konu tarama testleri ile pekiştirmeler yaparak yapamadığınız soruları tatil dönüşü öğretmeninize sorunuz.

 

MATEMATİK

Bu iki haftalık tatil bir dönemlik yorgunluğu atmak için bir fırsat olduğu kadar; eksiği olan arkadaşların bu eksiklerini gidermesi için de bir fırsattır.

Bu eksiklikleri giderip yeni konulara da çalışırken, matematiğin sadece soru çözmek demek olmadığını, kavramlar arasındaki ilişkileri anlamak, tanımların neden öyle tanımlandıklarını bilmek, teorem, kural ve formüllerin neden her zaman doğru olduğunu anlamak demek olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.Çünkü çoğu zaman bizi doğruya götürecek yollar bu kuralların ispatlarında gizlidir.

Maalesef bizim için artık sadece doğru yapmak değil hızlı yapmak da önemli. Bu yüzden elinizdeki kitaplardan sürekli olarak soru çözümü yapınız. Bu zamana kadar öğrendiklerimizi düşününüz, anlamadığınız ve birbiriyle bağlantı kuramadığınız konularda öğretmeninizden, kitaplardan ve en son çare internetten yardım alınız.

Matematik yalnızlığı sevdiğinden bunları yapmaya çalışırken yalnız olmaya ve sadece kalem kağıt kullanmaya dikkat ediniz. İnsan gerçeği bulduğunda değil gerçeği ararken çok şey öğrenir. Bu yüzden bir sorunun doğru cevabını bulmak şu anda sizler için önemli değil, neden doğru olduğunu bulmak hatta bulamasanız dahi aramak daha önemlidir.

İhtiyacınız olduğunda telefonunuzun tuşları kadar uzaktayım. Hepinize iyi tatiller dilerim.

 

FİZİK

Sevgili öğrencilerim,

Bir dönemi daha geride bıraktık. Bu yıl sonunda gireceğiniz üniversite sınavına hazırlık çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yeni sistemdeki YKS fizik konularından optik dışındaki tüm konuların genel bir tekrarını yaparak, pekiştirmek amacıyla günde 40 soru çözmenizi tavsiye ederim. Ayrıca Philip Martin'in yönetmenliğini yaptığı "Einstein ve Eddington" adlı film Fizik Biliminde kurama ulaşmanın yolunu gözler önüne serdiğinden izlemenizi öneriyorum.

Hepinize iyi ve verimli bir tatil dilerim.

 

KİMYA

Sevgili gençler yine bir dönemi bitirmenin mutluluğu içerisindesiniz.

Yorucu ancak bilgi ile dolu,verimli çalışma ve bu çalışmalarınızın karşılığını aldığınız güzel bir dönem olduğunu düşünüyorum.Dinlenmek, eğlenmek tabi ki hakkınız ancak kullanılmayan bilgi nankördür çabuk unutulur. Bunun için günlük saatler belirleyin ve ders tekrarı mutlaka yapın, küçük özetler, posterler hazırlayın. Göreceksiniz bu size çok şey kazandıracak. Bilgilerinizi her zaman taze tutun,çok kitap okuyun, çok araştırın.

Sizleri çok seviyorum. İyi tatiller.

 

BİYOLOJİ

Canım öğrencilerim,

yoğun bir dönemi bitirdiniz ve tatili hak ettiniz. Ancak bu yıl üniversite giriş sınavına gireceksiniz. Bu nedenle bu 15 günü eksiklerinizi kapatmak için kullanın.
Geçmiş konularla ilgili birer test çözmeniz yararınıza olur. Ayrıca piyasada satılan denemeleri alıp çözmeye başlayın.

Hepinizi çok seviyorum.

 

COĞRAFYA

Değerli öğrencilerim,

Başarılı, verimli bir o kadarda yorucu bir dönemin daha sonuna geldik. Emeklerinizi görmemezlikten gelmek mümkün değil tabiki. Sınava her geçen gün yaklaştığımızı hatırlatarak zamanınızı verimli kullanmanızı ve öğrendiklerimizi kalıcı kılmak için 1.dönem işlediğimiz tüm konuları tekrar ederek test kitaplarından gerekli yerleri çözmenizi öneririm.

Hepimize iyi tatiller ☺

 

FRANSIZCA

Sevgili Öğrencilerim,

Güzel ve verimli bir dönemi hep birlikte tamamladık. Boş zamanlarınızda sevdiğiniz Fransızca müzikler dinlemenizi ve Fransızca altyazılı filmler izlemenizi tavsiye ediyorum. Fransız Kültür Merkezini ziyaret edebilir, ilginizi çekecek kitap vb. materyalleri oradan ödünç alabilirsiniz.

Hepinize iyi tatiller.

 

MÜZİK

Sevgili Öğrenciler,

Müziğin hayatımızdaki önemini hepimiz çok iyi biliyoruz .Müzik içinde bulunduğumuz ruh halinin değişmesini sağlar .Müzik sakinleştirir, eğlendirir, sessiz sakin otururken bizi biranda dansa kaldırabilir. Canım öğrencilerim hiç bir zaman müzikten kopmayın. Ne güzel bu dönem eğlendik, şarkılar söyledik, dinledik ve bir dönemin daha sonuna geldik. Ailenizle gidebiliyorsanız Devlet opera ve balesi, CSO konserleri ve Ankara müzikallerine gitmeye çalışın.

Sevgiyle ve müzikle kalın.

 

BEDEN EĞİTİMİ

Sevgili Öğrenciler,

İyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Tatil boyunca fırsatınız olursa ya da yaratırsanız hergün 200 defa ip atlamanızı istiyorum. Sonrasında streching (açma_germe) çalışmaları yapmalısınız.
Daha sonra da 20 mekik ve 20 şınavla çalışmanızı bitirebilirsiniz.

Diğer boş zamanlarınızda güzel spor karşılaşmaları varsa TV de izleyebilirsiniz.
Yine fırsat bulursanız dışarıda parklar da bahçede zaman geçirebilirsiniz.

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Buradasınız: Home Anadolu Lisesi Tatil Önerileri 12. Sınıf Tatil Önerileri