11. Sınıf Tatil Önerileri

9 Haziran - 18 Eylül YAZ DÖNEMİ

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI - DİL VE ANLATIM 

* Peyami Safa'nın Sözde Kızlar romanını okuyup inceleyiniz. Kitaptan alacağınız örneklerden soru çıkarıp öğrendiğiniz dil konularını orada uygulayınız. Ben olsaydım şöyle yazardım deyip benzer yazınız.Her gün 5-10 paragraf sorusu çözünüz. Şir defterinizi zenginleştiriniz. Bir anlam bilgisi soru bankası alıp çözünüz anlayamadıklarınızı dönüşte sorunuz. Hedefli olunuz. Yaşama sevincinizi yüksek tutup dinleniniz, eğleniniz. Sizi seviyor ve önemsiyoruz. Esen kalın.

* Peyami Safa'nın Sözde Kızlar romanını okuyup inceleyiniz. Kitaptan alacağınız örneklerden soru çıkarıp öğrendiğiniz dil konularını orada uygulayınız. Ben olsaydım şöyle yazardım deyip benzer yazınız.Her gün 5-10 paragraf sorusu çözünüz. Şir defterinizi zenginleştiriniz. Bir YGS Türkçe soru bankası alıp çözünüz anlayamadıklarınızı dönüşte sorunuz. Hedefli olunuz. Yaşama sevincinizi yüksek tutup dinleniniz, eğleniniz. Sizi seviyor ve önemsiyoruz. Esen kalın.

MATEMATİK

 Sevgili öğrenciler, yorucu geçen bir senden sonra dinlenmek en büyük hakkınızdır fakat diğer senelerden çok daha yoğun geçecek bir yıla diri kalmak da işlerinizi gelecek sene kolaylaştıracaktır. Özellikle 9 ve 10. sınıfta işlenen fonksiyonlar, problemler ve üçgenler konularının tekrarını, soru çözümünü yapmanız ve bu konuları halletmeniz yolunuzun gelecek sene için yarılanması demektir. Bu konularda çalışma planına, kaynağa veya soru sormaya ihtiyacınız olduğunda WhatsApp yoluyla benimle paylaşabilirsiniz. Hepinize mutlu ve huzurlu bir tatil dilerim.

FİZİK (SAYISAL BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ)

 Değerli öğrencilerim, sizinle birlikte bu dönem hızlı bir yarışa girdik. Temel fizik konularındaki eksiklikleri gerek derslerimizde gerekse ödevlerle kapatmaya çalıştık. Bu yaz tatilinde özellikle 9. ve 10. Fizik konularıyla ilgili YGS kitaplarından soru çözümü yapmanız ve varsa eksik konuları gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Bu yaz tatilinde zamanınızı verimli kullanmak, seneye gireceğimiz yoğun temponuzu da hafifleteceğini düşünüyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

KİMYA (SAYISAL BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ)

 Sevgili gençler, görünen köyün uzağı olmazmış. Artık Sınavınıza sayılı günler kaldı. En kısa zamanda vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirip çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam ediniz. Tatil boyunca en az bir adet YGS kimya soru bankası bitirmelisiniz. Ve son olarak bol bol kitap okumaya çalışın türü önemli değil. Okuduğumuzu anlamazsak soruları çözemeyiz. Hepinize iyi tatiller.

BİYOLOJİ

 Canım öğrencilerim. Sizler artık üniversite adayısınız. Bu nedenle tatili tatil olarak değil eksiklerinizi kapatma süreci olarak görmelisiniz. Dinlenip tatil yaparken eksiğiniz olan branş derslerine daha fazla eğilim göstermeniz lehinize sonuç verecektir. Hepinize iyi tatiller dilerim.

TARİH (EŞİT AĞIRLIK ÖĞRENCİLERİ)

 Sevgili çocuklar, tatiller okumalar yapma zamanlarıdır. Bu nedenle sizin yaşınızda verimli bir tatilin birinci şartı okumalar yapmaktır. X, Y, Z hangi kuşaktan olursanız olun Dünya Klasiklerini okumak, üstüne kişiliğinizi inşa edeceğiniz mükemmel bir temel oluşturur. Klasikler lise bitmeden bitirmeniz gereken değerlerdir. Klasiklerden okuyun. Sırası konusunda Edebiyat öğretmenlerinden bilgi alınız. Gündemi değişik kaynaklardan takip ediniz. İlber Ortaylı, Falih Rıfkı Atay kitapları ve anı kitapları (Altan Öymen, özellikle Yakın Dönem Türkiye Tarihi için) okumanızı tavsiye ediyorum. Youtube da tarihle ilgili pek çok ilginç video izleyebilirsiniz. Ayrıca Youtube dan Özgür Bolat ve İktisatçı Özgür Demirtaş konuşmalarını izlemenizi tavsiye ediyorum. Sapiens ve Homo Deus kitapları da okunması gereken kitaplardan hatırlatırım. Bunların yanı sıra öğrendiklerimizi unutmamak için bir tane test kitabı çözmenizi öneriyorum.

COĞRAFYA (EŞİT AĞIRLIK ÖĞRENCİLERİ)

 2017-2018 eğitim öğretim yılına hazırlık olması için bu sene işlediğimiz YGS-LYS konularını tekrar ederek bir test kitabı bitirmenizi öneriyorum.

İNGİLİZCE

 Sevgili Öğrenciler,
 Tatilde her türlü İngilizce yayını takip edebilirsiniz.(gazete, dergi, bloglar, vs...) Mutlaka birkaç tane hikaye kitabı okumalısınız. Bol bol İngilizce filmler izleyerek şarkılar dinleyebilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz bilgileri tekrarlayarak alıştırmalar yapabilirsiniz. Hepinize iyi tatiller dileriz.

Leyla KUSAEVA

 Sevgili öğrenciler, beraber güzel bir yılı daha geride bıraktık. İyi bir tatili hak ettiniz. Öğrenmiş olduğumuz konuları tatilde tekrar etmenizi, İngilizce müzikler dinlemenizi, ayrıca İngiilizce BIG BANG THEORY ve LEVERAGE dizilerini alt yazılı takip etmenizi öneriyorum. Hepinize iyi bir tatil diliyorum.

Aslıhan UZUN

FRANSIZCA

 Sevgili öğrenciler, birlikte güzel bir dönemi geride bıraktık. İyi bir tatili hak ettiniz. Tatilde dönem içinde işlemiş olduğumuz konuları tekrar etmenizi ve bunun yanı sıra Fransızca müzikler dinlemenizi, Fransızca alt yazılı filmler izlemenizi öneriyorum. Hepinize mutlu ve verimli geçireceğiniz bir tatil diliyorum.

T.C. İNKILAP TARİHİ

 Sevgili çocuklar, tatiller okumalar yapma zamanlarıdır. Bu nedenle sizin yaşınızda verimli bir tatilin birinci şartı okumalar yapmaktır. X, Y, Z hangi kuşaktan olursanız olun Dünya Klasiklerini okumak, üstüne kişiliğinizi inşa edeceğiniz mükemmel bir temel oluşturur. Klasikler lise bitmeden bitirmeniz gereken değerlerdir. Klasiklerden okuyun. Sırası konusunda Edebiyat öğretmenlerinden bilgi alınız. Gündemi değişik kaynaklardan takip ediniz. İlber Ortaylı, Falih Rıfkı Atay kitapları ve anı kitapları (Altan Öymen, özellikle Yakın Dönem Türkiye Tarihi için) okumanızı tavsiye ediyorum. Youtube da tarihle ilgili pek çok ilginç video izleyebilirsiniz.Ayrıca Youtube dan Özgür Bolat ve İktisatçı Özgür Demirtaş konuşmalarını izlemenizi tavsiye ediyorum. Sapiens ve Homo Deus kitapları da okunması gereken kitaplardan hatırlatırım. Bunların yanı sıra öğrendiklerimizi unutmamak için bir tane test kitabı çözmenizi öneriyorum.

FELSEFE

 Sevgili öğrenciler, her birinizi değerlerine sahip çıkan, bilinçli ve farkında bireyler olarak yetiştirmeye gayret gösterdik. Size verdiğimiz kazanımları yaz tatili boyunca geliştirmek; zamanı etkin kullanmanızla doğru ilişkilidir. Bunun için program yapabilirsiniz. Yapacağınız program nasıl olursa olsun okumak programınızın vazgeçilmezidir. İşte okuyabileceğiniz bir kaç felsefi eser ismi: "Cehenneme Övgü", Gündüz Vassaf; Friedrich Engels; "Acı Çeken Tanrı", Slavoj Zizeç, Boris Gunjevic; "Platon bir gün kolunda bir ornitorenkle bara girer." Rüya gibi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sevgiyle kalın.

 

 

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Buradasınız: Home Anadolu Lisesi Tatil Önerileri 11. Sınıf Tatil Önerileri