11. Sınıf Tatil Önerileri

8 Haziran - 17 Eylül 2018 YAZ DÖNEMİ

 

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

Yorucu bir seneyi daha geride bırakmış bulunuyoruz. Bu yaz dönemi sizin için kaçırılmaması gereken bir fırsat olmalı. Geçmişe dönük tekrarlarla konu eksikliklerinizi tamamlamalısınız.

Döneme güzel bir başlangıç yapmak istiyorsanız, lütfen bu yaz dönemini olabildiğince verimli geçiriniz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında kendine güvenen ve üniversite hazırlık bilinci oluşmuş dinamik gençler görmek ümidiyle.

 

MATEMATİK

Sevgili arkadaşlar; yorucu bir yılı geride bıraktık. Öncelikle belki de bu zamana kadarki eğitim hayatınızın en yorucu yılı olacak yeni eğitim yılına ruhen ve bedenen hazır olmak için iyice dinlenin. Bunun yanında vakit buldukça temel konulara vakit ayırıp önce o konulara ait tanımları, sonra teoremleri nedenleriyle birlikte öğrenmeye çalışın.

Yeni seneye başlamadan önce Denklem çözme, Problemler, Fonksiyonlar ve Üçgenler konularına hakim olmanız sınav hazırlık sürecinde işinizi kolaylaştıracaktır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduğunuzda bana ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi tatiller dilerim.

 

FİZİK

Sevgili öğrencilerim,
Güzel bir yılı gerimizde bıraktık. Sizinle birlikte bu dönem hızlı bir yarışa girdik. Temel fizik konularındaki eksiklikleri gerek derslerimizde ve laboratuvarda gerekse ödevlerle kapatmaya çalıştık. Bu yaz tatilinde özellikle 9. ve 10. Fizik konularıyla ilgili soru çözümü yapmanız ve varsa eksik konuları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Aklınıza takılan veya kavrayamadığınız konularda ve sorularda bana, kitaplara ve internete başvurabilirsiniz. Bu yaz tatilinde zamanınızı verimli kullanmak, seneye gireceğimiz yoğun temponuzu da hafifleteceğini düşünüyorum. Bol bol da kafanızı dağıtmayı unutmayın.

Hepinize iyi tatiller dilerim.

 

KİMYA

Uzun uğraşlar ve emekler sonucunda ne mutlu size ki bir üst sınıfa geçerek biraz daha büyüdünüz. Sizler bu zamanınızın kıymetini bilmeli ve geleceğinizi çok iyi planlamalısınız. Tatil süreçleri bu gibi durumlarda düşünmek için çok iyi zamanlardır.Sizler de tatilinizi çok iyi değerlendirip bol bol gezin, dinlenin, araştırın, okuyun, aylık bilim dergilerini takip edip güncel olaylardan haberdar olun.

Hepinizi çok seviyorum sevgi ile kalın.

 

BİYOLOJİ

Canım öğrencilerim yoğun bir dönemi bitirdiniz ve tatili hak ettiniz. Artık sizler fakülte öğrencisi adayısınız. Bu nedenle tatil günlerini iyi değerlendirin.
Bu yıl öğrendiklerinizi tekrar etmeyi unutmayın.

Sevgiler.

 

TARİH

Gençler,

Gittiğiniz okullar size yetmeyecek.
Öyle kurgulandılar.
Deliler gibi kitap okuyun.
Okuyun, güçlenin. - İlber Ortaylı
İlber Hocanın sözü ışığında size önereceğim birkaç kitap var. Elon Musk-Süleymanın Anahtarı-Tanrının Formülü-Başlangıç-İlginizi çeken birkaç Biyografi ve illede NUTUK. Ayrıca Deniz Bayramoğlu-nun sunduğu Gündem Özel programlarından ilginizi çekenleri ve Modern Dünyanın Dehası Belgesellerini youtube dan izlemenizi de şiddetle tavsiye ediyorum=)

Unutmayın zihni dinlendiren tek şey onu şaşırtmaktır ve zihin yeni bilgilerle şaşırır. Sizi çok seviyorum iyi tatiller diliyorum. Tatil dönüşünde okuduklarımızı paylaşma düşüncesi beni şimdiden heyecanlandırıyor.=)

 

COĞRAFYA

Değerli Öğrencilerim,

Başarılı ve verimli bir yılın daha birlikte sonuna geldik. Artık 12. sınıf olduğumuzu unutmayarak yaz tatilini verimli geçirmemiz gerektiğini hatırlatır, bir tane TYT bir tane bir tane AYT soru bankası bitirmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu sene öğrendiklerimi unutmamak için tekrar yapmanızı öneririm.

İyi Tatiller☺

 

FELSEFE

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizlere "21. yüzyıl öğrencisi olabilmeniz" konusunda önerilerim olacak. Teknolojinin gelişimiyle birlikte yaşam standartlarımız yükseldi, konfor alanımız genişledi. Oturduğumuz yerden bilgiye, hizmete ulaşmak hiç de zor değil. İstediğimiz zaman bir çok şeyi masa başında yapabiliyoruz. Dolayısıyla bu rahatlık özellikle çocuk ve gençlerde tembelleşmeye neden olmaktadır. Değişen ve hızla gelişen dünyada iş ve yaşam koşullarına ayak uydurabilmeniz için yaşayarak öğrenme yolunu seçmenizi istiyorum. Yapılması gerekenleri kimsenin size söylemesine gerek yok diye düşünüyorum.

Gerek ebeveynleriniz gerekse biz öğretmenler size rehber olabiliriz. Kalıcı bir öğrenme istiyorsanız, sizin istek ve çabanız her şeyin önüne geçecektir. Başarıya ulaşmak için bir an önce harekete geçmeli, adımlarınızı korkmadan atmalısınız. Bilgiye ulaşma konusunda meraklı, istekli ve istikrarlı olmanız, yaşam becerilerinizi geliştirme adına her işinizi kendiniz yapmanız, olmak istediğiniz bireyi kendiniz oluşturmanız, özgüveni yüksek ve ayağı yere basan bireyler olmanız için oldukça önemli.

Bu yıl yaz tatilinizin ilk 10 günü tatilinizi yapıp, YKS hazırlık için kolları sıvayın. Tatil boyunca okulda olacağız. İhtiyacınız olduğunda biz buradayız.

Sizi seviyoruz.

 

İNGİLİZCE

Sevgili Öğrenciler,

Bir dönemin daha sonuna geldik. Tatilde ne kadar dinlenmeniz gerekse de ara ara tekrarlarınızı yapmayı ihmal etmeyin. Dönem boyunca gördüğümüz konuların üzerinden geçin. Anlamadığınız ve eksiğiniz olduğunu düşündüğünüz konuların üzerine gidin. Araştırın. İngilizce ile etkileşim halinde bulunun. Her türlü imkanı değerlendirin.

İyi tatiller.  Elçin Bilgin

 

Çocuklar, tüm yaz boyunca gezin, dinlenin öncellikle. Bir de Vocabulary kitabımızdan bir kaç ünite yapsanız iyi olur. İngilizce film ve videolara bakın; ama İngilizce altyazılı olsun. Hepinize iyi tatiller diliyorum. Love you all. Leyla Köse

 

FRANSIZCA

Sevgili Öğrencilerim,
Güzel, başarılı bir yılın ardından uzun bir tatil bekliyor sizleri. Sizlere tavsiyem bol bol kitaplar okuyun, film izleyin, müzik dinleyin, gezin tatilin tadını çıkarın. Bir de bunları yaparken Fransızca olanları tercih ederseniz sizler için çok yararlı olur. Hepinize iyi tatiller dilerim. Yaz tatilinde sizlere tavsiyem:
* Fransız kültür merkezini ziyaret edebilir, kütüphanesine üye olarak kitap, dergi, film vs ödünç alabilirsiniz.
* www.lepointdufle.net  sitesinde gramer tekrarı ve alıştırmalar yapabilirsiniz.

 

BEDEN EĞİTİMİ

Sevgili öğrencilerim,

Yoğun bir çalışmanın ardından nihayet tatilinize kavuştunuz. Herkesin güzel, eğlenceli ve bol aktiviteli bir yaz geçirmesini dilerim. Tatilinizi yaparken günlük veya haftalık sporlarınızı yapmayı da unutmayın. Mesela parkta bahçede oyununuzu oynayın. Koşmalı, tırmanmalı, atlamalı, yüzmeli vs aktiviteler seçin. Mutlaka ip atlayın en az 300 defa. Mümkünse ailenizle beraber yürüyüşe çıkın. Tatil için gittiğiniz yerlerde bol hareketli aktiviteler yapın. Bir de arada bir TV de spor programlarını takip edin. Biliyorsunuz Futbol Dünya Kupası var, onu takip edin.

İyi tatiller.

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

E- Bülten Aboneliği

Okulumuzla ilgili haberleri almak için lütfen mail listemize kaydolunuz

 

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Altinegitim Shape Logo beyaz

Buradasınız: Home Anadolu Lisesi Tatil Önerileri 11. Sınıf Tatil Önerileri