Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Özel Altın Eğitim Okullarında var olan eğitsel hedefler içerisinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik çalışmalarının amacı, geleceğin sevgi dolu, özgüvene sahip, mutlu ve başarılı bireylerine yetiştirmeyi hedefleyen eğitim –öğretim sürecine destek vermektir.
Uyumlu ve kapasitesini gerektiği gibi kullanabilen bireyleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek ve topluma kazandırmak amacımızdır. Rehberlik birimimiz bu doğrultuda, tüm şube öğrenci ve öğretmenleriyle grup çalışmaları ve gereken koşullarda bireysel görüşmeleri yapmakla, edinilen gözlemleri “öğrencilerimize yarar sağlayacak biçimde” okul idaresiyle paylaşarak, eğitsek süreçlerde daha iyilere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Rehberlik uzmanları tarafından sınıflar içinde yapılan ders çalışma motivasyonları, etkin öğrenme teknikleri ve davranış konularında yapılmakta, ayrıca her öğrencinin bireysel haritası çıkartılarak ilgilenilmektedir. Drama dersleriyle eş güdümlü olarak öğrencilerin kişilik özellikleri takip edilmektedir.

Ayrıca velilerimize de etkili iletişim, öğrencilerin bireysel gelişimi, çoklu zeka ve öğrenme biçimleri, dikkat dağınıklığı ve benzer sorunlarda yardımlaşma gibi bir çok konuda zaman zaman bireysel, zaman zaman da toplu seminerler verilmektedir.

 

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

E- Bülten Aboneliği

Okulumuzla ilgili haberleri almak için lütfen mail listemize kaydolunuz

 

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Altinegitim Shape Logo beyaz

Buradasınız: Home Hakkımızda Akademik Programlar Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik